В АУБ прокоментували ситуацію в Нацбанку

В АУБ прокоментували ситуацію в Нацбанку

Асоціація українських банків не вбачає ознак зміни вектору у роботі чи відкату реформ з часу призначення головою НБУ Кирила Шевченка.

Про це йдеться в заяві президента АУБ Андрія Дубаса з приводу ситуації, яка склалася в Нацбанку останнім часом.

«В світлі останніх подій вважаємо за доцільне висловити свою позицію у ситуації, яка склалася в НБУ. АУБ високо оцінює реформи, які відбулися в НБУ починаючи з 2014 року. Ми вважаємо за необхідне зазначити, що Асоціація українських банків не вбачає ознак зміни вектору, підходів у роботі чи відкату реформ з часу призначення голови НБУ Кирила Шевченка. Навпаки, банківська система працює стабільно, є ліквідною та показує високу дохідність», - йдеться в заяві.

АУБ вважає, що Нацбанк, як будь-яка прогресивна інституція, може проводити зміни у своїй структурі, але це не означає що він відходить від принципу незалежності.

«Асоціація українських банків підтримує принцип незалежності регулятора, як один з основних факторів стабільності банківської системи та фундамент розвитку вітчизняної економіки», - зазначає АУБ.

Там особливо відзначають, що завдяки проведеним НБУ реформам під час карантинних заходів минулого і нинішнього років банківська система України впевнено пройшла всі виклики.

«Не було допущено різких стрибків курсу гривні, банкрутства банків чи значного відтоку депозитів. Це серйозне випробування зайвий раз довело інституційну спроможність регулятора і підтвердило, що нинішнє керівництво НБУ продовжує проводити послідовну та виважену політику» - зазначають у АУБ.

Нагадаємо, 30 червня команда керівників департаменту ліцензування Нацбанку повним складом подала заяви на звільнення.

Зокрема звільняються директор департаменту Олександр Бевз, заступниця директора департаменту Катерина Жебанова, начальник управління ліцензування банків і кредитних спілок Дмитро Ткачук та його заступник Богдан Ільченко, начальник управління ліцензування страхових компаній Дмитро Смаль, начальник управління Вадим Романюк, який відповідає за фінансові компанії та платіжні системи, заступниця начальника експертно-аналітичного управління Даша Дашкевич та головні експерти цього управління Євген Воробйов і Стефан Дженков.

Про своє звільнення з НБУ також повідомив директор департаменту фінансової стабільності Віталій Ваврищук і його підлеглий Артем Клюка.

З Нацбанку також звільняється керівниця проєктів і програм департаменту ліцензування Наталія Гудима.

1 липня про звільнення з НБУ заявив директор департаменту супроводження кредитів Олег Новаковський, який відповідає зокрема за рефінансування.

Колишніх колег підтримав Віктор Курцев, який працював в НБУ начальником управління з реалізації комплексних проєктів і звільнився ще в лютому 2021 року.

Серед причин звільнення називають зокрема централізацію схвалення рішень в одних руках і заміну колегіальності директивним прийняттям рішень.

Раніше Рада НБУ звільнила Дмитра Сологуба з посади заступника голови центробанку з 12 липня. Сологуб переходить на роботу в вашингтонський офіс МВФ.

У НБУ заявили, що будуть шукати заміну звільненим керівникам на конкурсі.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу