В Україні зріс рівень платіжного шахрайства – НБУ
Рівень шахрайства в Україні за минулий рік зріс.
Про це повідомили в НБУ.
«Зростання відбулось за рахунок активізації спроб шахрайства в мережі Інтернет. На один мільйон гривень видаткових операцій з платіжними картками, здійснених у мережі Інтернет, обсяг збитків збільшився з 61 гривні (у 2020 році) до 114 гривень (у 2021 році). Водночас середня сума шахрайської операції в мережі Інтернет майже не змінилась і становила 1642 грн у 2021 році», – повідомили в НБУ.
В НБУ наголосили, що значний обсяг збитків від незаконних дій в мережі Інтернет є світовим трендом.
«Рівень шахрайства в Україні за минулий рік дещо зріс, але порівняно з країнами ЄС є значно нижчим. Якщо порівнювати Україну та Європу, то в Україні показник відносних збитків від загального обсягу операцій з платіжними картками становить 0,0065% (тобто 65 гривень збитків на 1 млн гривень), а у країнах ЄС, за даними Європейського центрального банку, цей показник у кілька разів вищий і сягав 0,036% у 2019 році (тобто 360 євро збитків на 1 млн євро)», – повідомили в НБУ.
Близько 80% звернень, які надходять до Національного банку від громадян щодо незаконних дій із платіжними картками, стосуються соціальної інженерії, коли клієнти банків розголошують аферистам дані своїх карток, коди підтвердження операцій, логіни та паролі входу до мережі Інтернет/мобільного банкінгу або під впливом переказують їм власні кошти.
«Ми аналізуємо всі звернення громадян та відпрацьовуємо їх, щоб системно посилювати захист прав споживачів фінансових послуг та протидіяти новим схемам шахрайства, які з’являються останнім часом», – пообіцяла начальниця управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга Лобайчук.
Останнім часом НБУ отримав низку скарг, які свідчать, що шахраї перевипустили sim-картку громадянина. Після цього злочинці отримали доступ до мобільного застосунку його банку та персональної інформації.
Нещодавно стартувала друга всеукраїнська інформаційна кампанія з платіжної безпеки #ШахрайГудбай, яку проводить НБУ разом із департаментом кіберполіції Національної поліції. До кампанії уже приєдналося понад 90 учасників, зокрема банки, платіжні системи, фінустанови, державні органи.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини