Валютні депозити перетворилися на «сейфи»
Депозити в доларах та євро перестали приносити клієнтам відчутну прибутковість, тому стали для вкладників лише інструментом збереження, а не примноження коштів
Про це заявили банкіри під час круглого столу «Карантинні інвестиції: яким буде ринок депозитів до кінця 2020 року?», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».
«Що мотивує клієнтів, щоб вони залишали валюту на рахунках? Перше – збереження коштів. Краще тримати на валютних рахунках, ніж удома. Друге – отримувати хоча б мінімальні відсотки. Третє – частина населення тримає валюту для розрахунків на карткових рахунках. Плюс в період невизначеності та курсових коливань в березні частина клієнтів йшли з гривні у валюту», – розповів голова правління Ідея Банку Михайло Власенко.
Українці отримали «європейський» досвід доходностей за валютними вкладами.
«Коли в західних банках ставки були близькі до нуля, а в нас за ОВДП було 7,5%, а за депозитами – трохи вище або нижче, в залежності від стратегії, ми теж дивувалися, як люди зберігають гроші під 0,5-0,9%?» – каже директор з ринків капіталу Альфа-Банку Тетяна Попович.
Хоча в окремих українських банках ставки вже впали до 0%, це не буде масовим трендом.
«Про депозити під 0% говорити зарано. Банки пропонуватимуть прибутковість, оскільки їм валютний ресурс цікавий не менше, ніж гривневий, – вважає фінансовий директор Банку Альянс Тарас Кравець. – Валюта потрібна тим нашим клієнтам, у яких є валютна виручка і яким вигідно взяти кредит за ставкою вдвічі нижче, ніж за гривневим кредитом».
За рахунок валютних вкладів банки кредитують експортерів і купують валютні держпапери.
«Чи буде валюта під 0%? Один з банків уже заявив, що братиме комісію за зберігання коштів на валютних рахунках. Але я очікую ставки від 0% до 3,5%. Верхньою планкою прибутковості валютних депозитів буде вартість доларових ОВДП», – зазначив Михайло Власенко.
ТОП-новини