Виробників ювелірних прикрас позбавили легального доступу до сировини

Виробників ювелірних прикрас позбавили легального доступу до сировини

Про це розповіли учасники круглого столу «Ринок продажу золота під час війни», проведеного «Фінансовим клубом».

«Ювеліри втратили можливість купувати дорогоцінний метал за безготівку через постанову НБУ № 18. Якщо ювелір отримав торгову виручку на свій безготівковий рахунок, він не має права придбати цей метал», – повідомив начальник управління дилінгових операцій РВС Банку Максим Марченко.

Склади ювелірних майстерень вже порожні. «В Україні 161 підприємство здійснює первинну обробку, афінаж дорогоцінних металів тощо, і на складах цих переробних підприємств запасу залишків дорогоцінних металів фактично нема. В банківській сфері – теж нема, тому що не завозять, і Нацбанк створює штучні перешкоди», – заявив президент Союзу ювелірів України Дмитро Видолоб.

Виробники намагаються скуповувати лом дорогоцінних металів у населення, але це не вирішує проблему. «Оператори ринку, які звикли працювати з банківськими металами або їхні технологічні процеси вимагають використання дорогоцінних металів найвищих проб, зіткнулись із проблемою», – сказав він.

І хоча ювелірні ФОПи ще можуть виживати за рахунок «сірих» операцій, для юросіб настали важкі часи. «Адже юридичні особи, незважаючи на обрану систему оподаткування – загальну або спрощену, обов’язково ведуть бухгалтерський облік і мають ставити на баланс фізичні постачання дорогоцінних металів на виробництво», – пояснив він.

«Фізичні особи – це 25% ринку, а 75% тримається на ювелірному виробництві. Потрібно дати змогу працювати з ними через рахунки з фізичною поставкою, бо йдеться про сировину для виробництва. Необхідно від НБУ отримати роз’яснення в письмовому вигляді, що ми можемо робити», – вважає начальник управління по роботі з банківськими металами Індустріалбанку Ігор Слівчак.

Директорка департаменту міжбанківського бізнесу РВС Банку Олена Іщенко задається питанням, чому зняті всі обмеження на імпорт, але не можна ввозити золото. «І чому ми можемо імпортувати ювелірні вироби, але не можемо імпортувати сировину для виробників? Це питання до Нацбанку, – зазначає вона. – Ми з початку року вже маємо можливість продавати через каси банку готівкову валюту, яка купується на міжбанківському ринку. Те, що було довго заборонено. Наступним кроком мають бути метали».

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу