Євробонди України відреагували падінням на відмову кредиторів від списання частини боргу

Євробонди України відреагували падінням на відмову кредиторів від списання частини боргу

Вартість євробондів України впала під час торгів у понеділок, продемонструвавши один із найгірших показників для ринків, що розвиваються.

Єврооблігації країни ослабли по всій кривій, зокрема євробонди з погашенням у 2035 році впали найбільше з квітня – до 25,78 цента за долар станом на 9:45 ранку у Лондоні, повідомляє Bloomberg.

Раніше Мінфін України заявив, що Україна і спецкомітет кредиторів, який представляє власників майже 20% єврооблігацій, обмінялися пропозиціями щодо реструктуризації, однак не змогли досягти угоди.

Група кредиторів була сформована в квітні і представляє власників близько 20% непогашених єврооблігацій. До цієї групи зокрема входять інвестфонди Amundi, BlackRock і Amia Capital. Вони наполягали, щоб Україна відновила виплати відсотків за євробондами в обмін на списання значної частини боргу.

Своєю чергою уряд України пропонував обміняти всі тринадцять серій єврооблігацій або на серію інструментів з фіксованим доходом (прості облігації) та державні деривативні інструменти (варіант 1); або на серію простих облігацій (варіант 2).

Пропонувалося, що деривативні інструменти з варіанта 1 буде конвертовано у прості облігації з фіксованою дохідністю у 2027 році, номінальна вартість яких залежатиме від показників податкових надходжень України та досягнення показників зростання ВВП згідно з базовим прогнозом МВФ.

Обидва варіанти у пропозиції реструктуризації боргу України передбачають номінальне зниження боргу від 25% до 60% залежно від темпів відновлення країни протягом періоду дії програми МВФ. При цьому виплати за євробондами до 2027 року мали залишатися символічними.

Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що Україна продовжить переговори з кредиторами, щоб досягнути угоди про реструктуризацію боргу до 1 серпня.

Нагадаємо, Україна 10 серпня 2022 року одержала згоду власників 13 випусків її єврооблігацій на загальну суму, еквівалентну $22,6 млрд, а також двох випусків єврооблігацій під держгарантії приблизно на $1,5 млрд, на відтермінування виплат відсотків і основної суми боргу за ними на 24 місяці.

Тоді реструктуризація не передбачала списання боргу.

Нагадаємо, Україна і спецкомітет кредиторів, який представляє власників майже 20% єврооблігацій, обмінялися пропозиціями щодо реструктуризації, однак не змогли досягти угоди.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу