
Європейський фондовий ринок підхопив естафету падіння
У понеділок європейські акції стрімко пішли вниз, продовживши глобальний обвал, який розгорнувся після оголошення президентом США Дональдом Трампом нових мит минулого тижня: на товари ЄС мито становитиме 20%.
Загальноєвропейський індекс STOXX 600 на старті торгів просів більш ніж на 6%, а до кінця дня темпи падіння зменшив до 4,67%. Позначка 476 пунктів — найнижчий рівень з початку 2024 року.
Усі галузі й ключові біржі регіону зазнали відчутних втрат.
Німецький DAX на ранніх торгах утратив понад 9,5%, але до кінця дня темпи падіння скоротив до 4,56%.
Аналогічно зменшив втрати і британський індекс FTSE 100 – до 4,84%, і французький CAC 40 – до 4,56%.
Минулого тижня Stoxx 600 впав на 8,4%, що стало найгіршим тижневим результатом за п’ять років. За останнє десятиліття Європа бачила гірший день лише на початку пандемії COVID-19 у 2020-му.
Тригером стала заява Трампа про повний перелік «взаємних тарифів», які шокували інвесторів своєю масштабністю, спровокувавши хвилю розпродажів по всьому світу.
Рішення США розпалило страхи перед глобальним торговельним конфліктом. Китай відповів митами в 34% на американську продукцію, а Євросоюз пригрозив власними заходами, якщо діалог із Вашингтоном провалиться.
Крипторинок в паніці рухнув на 8,6%.
Азійські фондові ринки обвалились найбільше з 2008 року.
ЄС готується найближчими днями оголосити про контрмита проти США на $28 млрд, але це рішення потребуватиме єдності — Reuters.
Мита Трампа охоплюють близько 70% експорту ЄС до США, загальною вартістю 532 млрд євро. Йдеться про 25% мита на сталь, алюміній та автомобілі. Очікується подальше запровадження мит на мідь, фармацевтичну продукцію, напівпровідники та деревину.
У відповідь Єврокомісія пропонує запровадити мита на американське м'ясо, зернові, вино, деревину та одяг, а також жувальну гумку, зубну нитку, пилососи, туалетний папір та діаманти.
Щоб продовжувати тиснути на Трампа, Євросоюз потребує єдності усіх членів. Голосування за перший пакет контрмит відбудеться у середу. Очікується, що контрмита будуть проголосовані. Перша частина заходів набуде чинності 15 квітня, друга — за місяць.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини