Здорожчання електроенергії додасть 0,3% до інфляції
Адміністративна інфляція поступово спадатиме, проте залишатиметься високою (8-14% за рік) через подорожчання тютюнової продукції та електроенергії.
Про це йдеться в Інфляційному звіті НБУ.
Адміністративна інфляція в усьому прогнозному періоді залишатиметься найвищою серед складових ІСЦ. У 2021 році вона пришвидшиться насамперед через зростання цін на електроенергію та природний газ, а також залежні від нього послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання.
«Очікується, що в ІІІ кварталі 2021 року зростуть ціни на електроенергію для населення з диференційованими тарифами залежно від обсягів споживання. Таке підвищення додасть 0.3 в. п. внеску до ІСЦ», – повідомили в НБУ.
У 2022–2023 роках темпи зростання цін на електроенергію також будуть одними з найвищих серед компонентів інфляції через приведення їх до економічно обґрунтованих рівнів.
За підсумками 2021 року середньозважена ціна газу буде близькою до поточної завдяки впровадженню річних тарифних планів для населення. Проте тарифи на опалення та гаряче водопостачання підвищаться, оскільки вони не коригувались у 2020 році.
Інші житлово-комунальні послуги також подорожчають під впливом збільшення заробітних плат працівникам та інших виробничих витрат.
Кабінет Міністрів на засіданні 28 липня затвердив постанову, якою продовжив до 31 серпня спецобов’язки відпускати населенню електроенергію за тарифом 1,68 грн/кВт*год.
В разі скасування механізму ПСО, ціна на електроенергію для населення зрівняється з ціною для промисловості – 3,5 грн/кВт*год, тобто зросте майже вдвічі.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини