Прусов каже, що кешбеки скоро будуть екзотикою Прусов каже, що кешбеки скоро будуть екзотикою

Зниження інтерчейнджу перетворить кешбеки на «динозаврів»

В «чорну п’ятницю» розпочнеться зниження інтерчейнджу, що боляче вдарить по кешбекам банків.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Black Friday в Україні: як банки підготувалися до великих розпродажів», проведеного «Фінансовим клубом».

«Для банків 26 листопада також зробили «чорну п’ятницю» у зв’язку зі зниженням ставки інтерчейндж. Кешбеки незабаром банки переглянуть і будуть більш консервативно їх надавати, тому що маржа знизиться», – повідомив начальник відділу по роботі з фізичними особами головного управління роздрібного бізнесу Правекс Банку Олег Заяць.

Великі бонуси можуть зникнути. «Кешбеки скоро будуть екзотикою, будемо згадувати про них як про динозаврів», – скептично налаштований заступник голови правління Банку Форвард Андрій Прусов.

Але поки що вони ефективні. Є дані дослідження Форвард Банку. «Ми тестували впровадження кешбеку на кредитних картках і на дебетових. За однакового розміру кешбеку у клієнтів, які користуються кредитними картками, кардинально змінювалася споживча поведінка – вони такі товари купляли частіше, ніж ті клієнти, які тримали власні кошти на картці», – розповів Андрій Прусов.

Не варто «ховати» кешбеки достроково, кажуть інші банкіри. «Не перетвориться кешбек на динозавра. Він розвиватиметься. Може трансформується у програми лояльності, більш усвідомлені, цілеспрямовані, індивідуальні. Гадаю, ще кілька років вони активно розвиватимуться, може у партнерстві з ритейлерами чи виробниками», – вважає директор департаменту роздрібного партнерського продажу ПУМБ Iгор Яровий.

Антимонопольний комітет 11 листопада дозволив компаніям Mastercard та Visa зменшити розмір міжбанківських комісій. Зниження інтерчейнджу до 1,2% відбудеться з наступного робочого дня після сплину 14 календарних днів від дати отримання дозволу АМКУ, тобто з 26 листопада.

Наступні етапи зниження відбудуться 1 липня 2022 року (до 1%) та 1 липня 2023 року (до 0,9%).

Банкіри раніше повідомляли «Фінансовому клубу», що вони сплачують клієнтам кешбеки за рахунок доходу від інтерчейнджу, і відповідно, що меншим буде інтерчейндж, то меншими будуть і кешбеки.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь