Антикорупціонери зайнялася шахрайськими схемами сім'ї екс-міністра Тополова

Шахрайські дії з неповерненням великого кредиту державному Укргазбанку з боку компанії «Укрпериклаз», фінансовим поручителем за яким виступила Олена Тополова - дружина екс-народного депутата України, екс-міністра вугільної промисловості, банкіра та бізнесмена - Віктора Тополова привернула увагу громадських організацій по боротьбі з корупцією.


Так, Громадська організація «СТОП КОРУПЦІЇ» звернулась до Національного банку України з вимогою вжити заходів щодо врегулювання ситуації, коли бюджет країни, при потуранні чиновників Національного банку України, ризикує отримати збиток в розмірі понад 46 млн гривень через відмову недобросовісного позичальника, в особі фінансового поручителя за цим договором - Олени Тополової, погасити заборгованість за кредитом отриманих в державному Укргазбанку ще в 2010 році.

Банк звернувся до суду і, ясна річ, виграв його. У 2013 році суд прийняв рішення про стягнення з фінансового поручителя за даним кредитом заборгованості на користь Укргазбанку, а на все рухоме і нерухоме майно в межах суми стягнення дружини Віктора Тополова, як поручителя, був накладений арешт і заборона на відчуження.

За первинними ознаками, ніби все справедливо. Але, як виявилося пізніше, не все так просто. У числі майна, на яке був накладеним арешт і заборона на відчуження, у власності Олени Тополової був пакет акцій банку «Земельний капітал». У день відчуження Оленою Тополовою акцій цього банку вона разом зі своїм чоловіком - Віктором Тополовим володіла істотною часткою в його статутному капіталі - а саме: 88,5171% акцій. І щоб вони не потрапляли в рахунок сплати боргу Укргазбанку, пані Тополова провернула схему, в результаті якої, власником її акцій банку стала третя фізична особа.

За ідеєю, така історія не могла лишитися непоміченою регулятором. Але, чомусь для Тополової Олени все закінчилося добре. Хоча за всіма ознаками, схема передачі акцій банку «Земельний капітал» - шахрайська, а ділова репутація пані Тополова, м'яко кажучи, далеко не бездоганна.

Історія з тим, як Олена Тополова, не дивлячись на існуючу заборону суду, позбулася своєї частини акцій банку «Земельний капітал» може стати дуже резонансною.

Хочеться сподіватися, що цього НБУ відреагує.  Адже мова йде про протизаконне виведення капіталу шляхом махінацій та змови, і не ким не будь, а відомим держчиновником та парламентарієм, нехай навіть і в минулому.

IMG 4094

IMG 4095

IMG 4096

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу