У DV Bank відбулася зустріч топ-менеджерів банків з українським капіталом

У DV Bank відбулася зустріч топ-менеджерів банків з українським капіталом

За сприяння «Фінансового клубу» відбулася неформальна зустріч топ-менеджерів банків ІІІ групи, що мають у структурі власності виключно українських акціонерів. Зустріч відбулася у форматі круглого столу в лаунж-зоні головного офісу DV Bank



Учасниками, окрім DV Bank, стали представники банків «Глобус», «Фамільний», Вернум Банку, банків «Український капітал», «Кліринговий дім» та МетаБанку. 

Модерацію забезпечили екс-виконавчий директор Незалежної асоціації банків України, голова правління банку «Глобус» Сергій Мамедов і керуючий партнер «Фінансового клубу», шеф-редактор інформагентства FinClub Руслан Чорний. 

Головним предметом дискусії стали перспективи розвитку в Україні невеликих банків, що мають в статутному капіталі виключно українських бенефіціарів, інструменти підвищення їхньої конкурентоздатності та шляхи співпраці в проектах із дерегуляції, соціальних ініціатив та діалогу з органами виконавчої влади. 

Особливо наголошувалося на актуальності створення на ринку паритетних умов для приватних банків з українським та зарубіжним капіталом. Адже українські банки за меншу комісію часто надають більш якісний сервіс для малого та середнього бізнесу, ніж банки-нерезиденти. Клієнтам це дозволяє заощаджувати на банківському обслуговуванні, що, у свою чергу, сприяє розвитку національного ринку. 

Нагадаємо, за даними Центру економічних досліджень та прогнозування «Фінансовий пульс», саме банки ІІІ групи завершили другий квартал 2017 року з прибутком в 1,1 млрд грн та рентабельністю активів на рівні 1,4%. При цьому банки I та II груп отримали негативний фінансовий результат.

Банки ІІІ групи показали 23% росту кредитного портфеля, що лише на 5% нижче, ніж у системних банків. Також банки ІІІ групи стали лідерами за динамікою депозитів фізичних осіб – 16% приросту за підсумками другого кварталу.

Основною тезою, яка пролунала на завершення зустрічі, стала неактуальність підняття порогової капіталізації невеликих банків вище 200 млн грн. Це обґрунтовано тим фактом, що після проходження стрес-тестів НБУ була підтверджена достатність капіталу та задовільна якість активів приватних банків. 

Учасники зустрічі переконані, що на поточний момент, враховуючи темпи зростання економіки країни, таке підвищення буде лише на заваді розвитку банківського сектора, створюватиме неконкурентні умови для банків з українською участю в капіталі порівняно з іноземними «дочками».

Присоединяйтесь