Водіїв змусять платити більше

Водіїв змусять платити більше

Страховики підготували нові тарифи з «автоцивілки». Найбільше подорожчає страховка для жителів Львова, міст – супутників Києва, а також для таксистів. Максимальна знижка за беззбиткову їзду знизиться з 50% до 20%, але з'явиться страхова шкала для електромобілів.


Поліси ОСЦПВ можуть подорожчати. Президія Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) затвердила нові коригувальні коефіцієнти для розрахунку вартості «автоцивілки». «9 червня це рішення було підтримано більшістю голосів. Проти висловився лише один член президії», – сказало FinClub джерело на страховому ринку.

Актуарні розрахунки для перегляду тарифів провів «Інститут ризику». «Наше завдання полягало в тому, щоб розрахувати й оцінити всі можливі ризики та врахувати їх у вартості поліса», – пояснив FinClub генеральний директор «Інституту ризику» Юрій Іванько. Базовий страховий платіж не змінюється – 407 грн. Основні зміни торкнуться коефіцієнта К2, який визначає вартість страхування залежно від місця реєстрації транспортного засобу.

У передмісті дорожче

Найбільше постраждають мешканці передмість і міст – супутників Києва: Борисполя, Боярки, Броварів, Бучі, Василькова, Вишгорода, Вишневого, Ірпеня та Софіївської Борщагівки (про це йдеться в проекті документа, який є у розпорядженні FinClub). Якщо зараз їх коригувальний коефіцієнт становить 1-2,5, то новими правилами передбачено його підвищення до 2,3-3,4.

Більше доведеться платити й жителям Львова: автори розрахунків «прирівняли» їх до мешканців Одеси та Харкова. Якщо раніше для львівського транспортного засобу К2 становив 1,8-2,8, то пропонується – 2,55-3,6 (для Одеси і Харкова коефіцієнт трохи зросте з рівня 2,3-3,5). Мінімальний коригувальний коефіцієнт для Києва виріс з 3,2 до 3,4. Трохи виростуть коригувальні коефіцієнти також для інших населених пунктів.

Зміни торкнуться і транспорту для перевезення пасажирів, а також таксі: коефіцієнт К3 виросте з 1,1-1,5 до 2-4. Планується запровадити новий коефіцієнт для автомобілів до 2000 року випуску: страховики зможуть страхувати такі транспортні засоби з коефіцієнтом 0,9.

Від нових правил постраждають безаварійні водії. Якщо раніше страховик міг встановлювати для них знижку в розмірі 50% від вартості поліса, то незабаром знижка не перевищуватиме 20%.

Ухвалюючи це рішення, президія зобов'язала дирекцію в двотижневий термін подати документи на узгодження в Нацкомфінпослуг. Але до 29 червня документи так і не були подані до комісії.

Електрокари отримають по ОСЦПВ

Нововведення торкнеться й власників електромобілів. У діючих правових актах немає правил страхування електромобілів, а базовий критерій у страхуванні традиційних транспортних засобів – об'єм двигуна – до електромобілів не може застосовуватися. Тому, за рекомендацією регулятора, страховики орієнтувалися на потужність електромобіля, після чого підбирали аналогічні за потужністю автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння і у розрахунку страховки для електромобіля орієнтувалися на них.

Зараз же пропонується для електромобілів встановити коефіцієнти, прив'язані ні до обсягу двигуна, а до його потужності. Коефіцієнт для автомобілів потужністю до 50 кВт складе 1-1,25 (еквівалент обсягу двигуна до 1600 куб. см), 51-100 кВт – 1,22-1,53 (аналог двигуна 160-2000 куб. см), 101-120 кВт – 1,31-1,64 (2001-3000 куб. см), від 121 кВт – 1,68-2,1 (від 3001 куб. см).

Узаконити неузаконене

Більшість компаній і зараз де-факто працюють за новими тарифами. «По суті, в МТСБУ намагаються узаконити з невеликими коригуваннями ті положення, які вже рік діють як рекомендації МТСБУ», – вважає генеральний директор асоціації «Страховий бізнес» В'ячеслав Черняховський.

Наприкінці березня минулого року президія МТСБУ рекомендувала страховикам відмовитися від мінімальних коригувальних коефіцієнтів. Тоді вартість ОСЦПВ зросла в середньому на 30-35%. «Деякі, м'яко кажучи, не надто добросовісні компанії можуть ігнорувати рекомендації МТСБУ, при цьому механізмів впливу на таких учасників ринку у бюро практично немає. Якщо ж ці правила будуть затверджені Нацкомфінпослуг, не виконувати їх буде складніше», – говорить топ-менеджер однієї з СК. За рахунок того, що усі компанії перейдуть на нові правила, середня вартість ОСЦПВ, за попередніми розрахунками, зросте всього на 5%.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу