Банкіри застерігають від купівлі валюти на короткий строк
Хеджування валютних ризиків не варто проводити на емоціях.
Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Депозити: чи вдасться примножити заощадження у 2024 році», проведеного «Фінансовим клубом».
«Поточна девальвація вища за інфляцію, наближається до процентної ставки за строковими депозитами. Але немає сенсу купувати валюту на короткі терміни, оскільки є різниця між курсом продажу і курсом купівлі. Якщо ти сьогодні купиш долари і сьогодні їх же продаш, то ти втратиш між двома курсами купівлі/продажу. Якщо ти інвестуєш у валюту, це має бути не на один місяць», – вважає Product Owner департаменту некредитних продуктів ПУМБ Сергій Кравченко.
Банкір не радить купувати валюту по максимальній ціні, «коли є ажіотажний стрибок», і розповів про структуру власного портфеля вкладів. «При поточних ставках за депозитами я вкладаю половину в гривні, а половину – в доларах. Плюс-мінус», – сказав Сергій Кравченко.
Начальниця управління розвитку ТАСкомбанку Поліна Нікіфорова пояснила, чому валютні депозити все ще користуються попитом. «На це є декілька причин. Ставка за депозитом в гривні не компенсує темпи зростання курсу долара. До того ж для більшості населення конвертація у долар США – це найправильніший спосіб заощадження. І останнє: в період воєнних дій розмістити кошти на рахунку в банку, навіть під малий відсоток, – це безпечно», – перерахувала вона.
Але очікувати помітного зростання валютного портфеля вкладів немає підстав. «Наразі немає факторів для зростання. Стримуючим фактором є діючі валютні обмеження на перекази, на SWIFT, на розрахунки за кордоном. Поки діють обмеження, можливо, не буде зрушень», – каже начальниця управління депозитних продуктів Сенс Банку Ірина Стрепетова.
Заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу Комінбанку Борис Рафалович нагадує, що третина депозитів населення – це саме валютні депозити, і ця частка збережеться. «Прогноз уряду – 45 грн/$ в середньому по року, отже на кінець 2025 року може бути цифра більша за 45. І дивлячись на ці тренди, українці продовжать думати про валюту. За нашими оцінками, в найближчі п’ять років настрої українців не зміняться: дві третини буде розміщуватися в гривні, а третина – у валюті», – сказав Борис Рафалович.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини