
Банки перевіряють екологічні та соціальні ризики клієнтів
Банки поступово запроваджують систему оцінки позичальників на відповідність ESG-принципам (екологічне, соціальне та корпоративне управління). Цей процес охоплює аналіз ризиків, які компанії можуть створювати для довкілля та суспільства, а також адаптацію до нових регуляторних вимог.
Про це заявили банкіри під час круглого столу «ESG-трансформація банків: виклики, можливості та перспективи», який організував «Фінансовий клуб».
Наразі банки використовують базову систему оцінки ризиків. «Ми оцінюємо лише низькі та помірні ризики, тобто високі ризики поки що не розглядаються. Але незабаром на нас чекає детальна СЕСУ, оцінка високих і суттєво високих ризиків. І потім почнуться детальні глибокі перевірки», – каже ESG-менеджер ОТП Банку Максим Олійник.
За його словами, банк аналізує, який ризик для довкілля і соціуму несуть позичальники. «І, виходячи з цього, ми розуміємо, який ризик буде передаватися нам, тому що всі їхні ризики, по суті, перетворюються для банку на фінансові ризики, в кредитні ризики тощо», – пояснив Максим Олійник.
ESG-ризики впливають на дії банків. «Для нових клієнтів це може означати повну відмову, для існуючих клієнтів – поступове виведення і припинення співпраці. Тому що цей клієнт буде асоціюватися з банком. І це вже не лише ESG-ризики, а й репутаційні, фінансові ризики тощо», – додав він.
Володимир Таузаков, заступник начальника управління по роботі з клієнтами Кредитвест Банку, зазначив, що банк використовує анкетування позичальників. «Крім того, виїжджаємо безпосередньо на місце ведення бізнесу. Ми в київському регіоні представлені, тому виїжджаємо практично до всіх. Якщо позичальники готові впроваджувати всі ці зміни, то це говорить про те, що позичальник готовий до розвитку», – сказав він.
Банки можуть допомогти малому бізнесу адаптуватися до нових вимог. «Якщо це невелике фермерське господарство, то у нього до появи потреби залучити кошти за програмою «5-7-9%» узагалі могло не бути жодних документів, пов’язаних з ESG-стандартами. І тут дуже велика роль банку і готовність допомагати клієнту зрозуміти, що взагалі від нього вимагають, що потрібно для того, щоб усе ж таки отримати ці доступні кошти», – розповів ESG-менеджер Банку Кредит Дніпро В’ячеслав Іваненко.
Банкіри в цих умовах можуть стати консультантами для клієнта, допомагати зрозуміти, що від нього потрібно, і в максимально короткий термін розробити та впровадити ці документи.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини