
Бізнес-коаліція вимагає податкової справедливості та цифровізації сервісів
Одним із головних напрямів роботи Національної бізнес-коаліції мікро- та малого бізнесу (НБК ММБ) у 2025 році стане запровадження податкової справедливості та розвиток цифрових сервісів для підприємців.
Коаліція виступає за створення єдиної онлайн-платформи, яка об’єднає функції реєстрації, ліцензування та податкового адміністрування. «Ми хочемо, щоб податкова і держава стали дружніми до підприємців», – заявила уповноважена представниця Альянсу Регіональних Об’єднань Малого Бізнесу Людмила Патіюк під час заходу, промодерованого «Фінансовим клубом».
НБК виступає за впровадження принципу Think Small First у нормотворчості; збереження спрощеної системи оподаткування; чітке, недвозначне законодавство, що забезпечує податкову справедливість; пільгове кредитування для ММБ.
«Держава вже створила спеціальний режим Дія.Сіті, обговорює Дефенс.Сіті. Тобто влада розуміє, що потрібні послаблення, щоб стимулювати роботу бізнесу і уникати зловживань. Але полегшення потрібне для всіх галузей економіки – і передусім мікробізнесу», – вважає Людмила Патіюк.
Коаліція просуває податкові реформи – від зниження податкового навантаження на зарплати до 20-25% і підвищення порогу для реєстрації платниками ПДВ до скасування тотальної фіскалізації. Також бізнес потребує лібералізації трудового законодавства, детінізації торгівлі та реформи митниці. «Якщо бізнес виконуватиме всі закони, працюватиме «в білу», він просто буде в мінусі», – каже член координаційної ради ГС «Нацплатформа МСБ» Богдан Мосунов.
Малий бізнес має бути не об’єктом контролю, а суб’єктом економічного розвитку. Для цього потрібні прості, цифрові та стабільні правила. «Якщо порівняти податкове навантаження в співвідношенні до обороту, мережі в середньому сплачують 3,5%, а ФОПи – 6%. Тобто малий бізнес платить більше», – зазначив член наглядової ради «Всеукраїнське об’єднання регіональних бізнес-об’єднань “Рада Міст Захисти ФОП”» Борис Емельдеш.
Бізнесу потрібно не тільки гасити «пожежі», захищаючись від законопроєктів, які загрожують бізнесу – потрібно діяти проактивно, формуючи порядок денний. «Ми маємо комунікацію з усіма профільними комітетами Верховної Ради, які відповідають за бізнес, за рішення, які нам потрібно ухвалити, і з Кабміном також», – каже Борис Емельдеш.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)





ТОП-новини