Коломойському дозволили продати нерухомість у США для сплати боргів
США дозволили компанії українського олігарха Ігоря Коломойського продати нерухомість у Техасі для виплати податкового та інших боргів.
Федеральна окружна суддя США Марсія Кук 22 вересня задовольнила клопотання Міністерства юстиції та дозволила продати будівлю в Далласі, яка раніше була заморожена у справі про відмивання коштів, повідомляє Радіо Свобода.
Згідно з судовими документами, техаська компанія з нерухомості Centurion American погодилася викупити будівлю за $23,3 млн. Продаж планують завершити 27 вересня.
Із цією будівлею пов’язано понад $425 тисяч боргу податку на нерухомість, пені та виплат на користь місцевої громади.
Після виплати боргів та податків решта прибутку від продажу буде поміщена на депозитний рахунок, яким до кінця судового розгляду керуватиме американський уряд.
Продаж нерухомості Коломойського зменшить ризики від коливань ринку, а також витрати на утримання майна у належному стані. Ця будівля у Даласі наразі не зайнята, тому не може отримувати прибуток для покриття видатків на утримання, сплати податків та членських внесків.
«Суд вважає, що проміжний продаж майна необхідний і доречний для збереження вартості майна до завершення провадження у справі про накладення арешту», – йдеться в рішенні федерального судді.
23 серпня суд у США заборонив українському олігарху Ігорю Коломойському продаж активів.
21 травня 2019 року ПриватБанк подав позов проти Коломойського та його партнера Геннадія Боголюбова в суд штату Делавер. Банк звинуватив їх у відмиванні $622,8 млн, які були видані банком у вигляді кредитів пов’язаним з олігархами компаніям, але потім були використані іншими компаніями на придбання активів у США.
Йдеться про феросплавні та металургійні заводи, комерційну нерухомість і готелі. Зокрема контрольована Коломойським і Боголюбовим компанія Optima Ventures витратила близько $250 млн на купівлю комерційної нерухомості в Клівленді (штат Огайо).
Компанія контролювала 2,8 млн квадратних футів нерухомості в центрі міста. За останні кілька років власники Optima продали велику частину своєї нерухомості. Також багато майна Коломойського та Боголюбова виявлено у штатах Іллінойс, Техас і Кентуккі.
Торік у серпні Мін’юст США звинуватив Коломойського та Боголюбова у розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку для придбання американських активів: металургійних заводів, а також об'єктів нерухомості, зокрема в Огайо.
У лютому Optima подала позов на $23 млн проти Мін’юсту США за конфіскацію комерційної нерухомості українських олігархів у Луїсвіллі (Кентуккі) та Далласі (Техас).
5 березня США запровадили санкції проти Коломойського та його родини. Зокрема їм заборонений в'їзд до США.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини