Матузка розповів подробиці пілотного випуску е-гривні

Матузка розповів подробиці пілотного випуску е-гривні

НБУ досліджує питання необхідності широкомасштабної емісії електронної гривні.

Про це розповів заступник голови Нацбанку Ярослав Матузка в інтерв’ю FinClub.

«Зараз ми спільно з Мінцифрою, а також іншими зацікавленими державними установами (зокрема Мінфіном, Мінсоцполітики, ДПСУ, Держказначейством, Держфінмоніторингом) вивчаємо оптимальні характеристики е-гривні, юз-кейси та моделі, архітектуру випуску, технології», – сказав він.

Першим етапом проєкту має стати розробка концепції цифрових грошей НБУ. «Це дослідницько-аналітична робота, в результаті якої ми отримаємо визначену бізнес-модель, архітектуру, дизайн, технологію, бухгалтерську модель, та проаналізуємо вплив електронної гривні на монетарну політику, фінансову стабільність, відкритість ринку, вивчимо та врахуємо міжнародний досвід», – пояснив Матузка.

Другий етап – новий пілотний проєкт. «На основі затвердженої концепції та після відповідної розробки регуляторних та нормативно-правових актів буде здійснено тестовий/пілотний випуск та використання е-гривні у відкритій екосистемі. Це зокрема допоможе проаналізувати ефекти від випуску цифрових грошей центрального банку та ухвалити рішення щодо повноцінного випуску», – розповів Матузка.

Національний банк не бажає відставати від провідних центробанків, тому провів власне дослідження можливості випуску цифрової національної валюти. Масовий перехід українців на використання е-гривні замість платіжних карток може позбавити банки частини гривневої ліквідності і комісійних доходів, а Нацбанку – ускладнить монетарну політику, тому регулятор не хоче поспішати з впровадженням цифрової готівки (читайте детальніше в статті «Невидима готівка. До чого призведе поява цифрової гривні»).

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь