НБУ прогнозує зростання дефіциту держбюджету до 8%
Короткострокове збільшення дефіциту державного бюджету є інструментом подолання наслідків економічної кризи та не несе загрози для макрофінансової стабільності.
Про це заявив заступник голови правління НБУ Дмитро Сологуб під час онлайн-конференції, організованої Європейською бізнес асоціацією, повідомляє ЕП.
«Розрахунки уряду показують зростання дефіциту державного бюджету у 2020 році з 2% до 8%. Так, це значне зростання, але потім економіка відновиться. Короткострокове зростання дефіциту бюджету на один рік не є великою проблемою», - зазначив Сологуб.
За його словами, в порівнянні з іншими країнами, що розвиваються, з точки зору бюджету Україна має не таку погану ситуацію.
«У нас є доступ до допомоги від інших донорів, не потрібно вести довгих переговорів. Потрібно зробити те, що давно потрібно було зробити, та отримати доступ до фінансування», - пояснив Сологуб.
Він також наголосив, що співвідношення державного боргу до ВВП може зрости до 70%.
«Співвідношення держборгу до ВВП може збільшитися з 50% до 60-70%. Якщо наступного року економіка повернеться до зростання, то воно може становити 10%, а реальне – 3%. Тоді ми повернемося до зниження співвідношення держборгу до ВВП», - заявив Сологуб.
За даними Держказначейства, доходи бюджету в березні склали 87,9 млрд грн при плані в 98,1 млрд грн, рівень невиконання плану за доходами становить 10,4%. З них недобір надходжень по податках та митниці - 8,8 млрд грн.
30 березня Верховна Рада не прийняла урядовий законопроєкт №3279 про внесення змін до закону про державний бюджет на 2020 рік через пандемію коронавірусу.
Підписуйтесь на новини FinClub у Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини