Послуги private banking не подешевшають в Україні
Послуги private banking коштують дорого, і це відрізняє їх від сегмента premium banking.
Про це розповіли банкіри під час круглого столу на тему «Як карантин вплинув на преміальне обслуговування в українських банках», проведеного «Фінансовим клубом».
«Клієнт повинен розуміти, що private banking – це не завжди дешево. Private banking – це закрите VIP-відділення, це інша кваліфікація персонального менеджера, інший набір продуктів. І зараз клієнт чітко хоче зрозуміти, за що він платить хорошу суму грошей. І якщо він в private banking, він хоче закрите відділення, він не готовий в куточку обслуговуватися у менеджера в VIP-зоні», – підкреслює заступник голови правління ТАСкомбанку Олег Поляк.
Нещодавно його банк відкрив «private banking закрите відділення у Полтаві». «І попит колосальний пішов, тому що в цьому місті таких відділень немає», – зазначив Олег Поляк. «У private banking завжди у клієнта повинен бути менеджер, до якого можна додзвонитися і який може допомогти вирішити питання», – додав він.
«Клієнти неохоче хочуть платити, щоб моя комісія складала «Х на рік». Зрозуміло, що ми намагаємося знайти прибутковість для банку за тими операціями, які клієнт використовує в банку», – пояснює директорка департаменту розвитку преміального банкінгу Креді Агріколь Банку Єлизавета Тимошенко.
Банкам важливі обидва сегмента, оскільки вони забезпечують основну депозитну базу. «У нас 0,5% клієнтської бази – premium і private, які формують 50% депозитного портфеля», – говорить начальник управління організації роботи з преміум-клієнтами Ощадбанку Дмитро Соловйов.
Тому банки готові надавати бонуси найзаможнішим з них. «До заможного клієнта або клієнта, який приносить максимальний дохід для банку, ми готові проявляти гнучкість в продуктових рішеннях і пропонувати наші найкращі локації, ресурси, менеджерів», – каже керівник управління преміального банкінгу Укрексімбанку Данила Меркулов.
До того ж платне обслуговування більше цінується клієнтами. «У нас у 99% клієнтів платне обслуговування. І обслуговування, коли ти його оплачуєш, більше цінуєш. Клієнт платить не за аеропортові послуги, а повністю платить за обслуговування його і всієї сім’ї», – вважає керівниця private banking ОТП Банку Вікторія Мислива.
«Період «купи – заплати наперед» пішов у небуття, і кожен клієнт знає, що його взаємодія з банком так чи інакше приносить дохід», – каже керівник проєктів департаменту продажів і розвитку роздрібного бізнесу ПУМБ Олександр Волтарніст. За його словами, зараз приблизно половина клієнтів готові заплатити наперед і не мати проблем з карткою, послугами, а решта – хочуть заощадити. «І це вже виклик для банку, щоб цим керувати. Щоб не відправляти клієнта в сусідній банк і не отримати клієнта з мінусом або нульовим доходом», – зазначає Олександр Волтарніст.
«У нас зараз, якщо ти розміщуєш в Києві $150 тис., а в регіонах – $100 тис., то тоді всередині банку для тебе все безкоштовно – картки найвищого рівня з максимальним наповненням, валютообмін. Доппослуги — скриньки, страховки, банківські, податкові консультації та ін. — платні. Якщо не хочеш розміщувати кошти, то платиш щомісячну комісію. До 50% нових клієнтів заходять на умовах комісії, а потім доносять гроші та переходять на умови безкоштовного обслуговування», – говорить директорка департаменту приватного банкінгу Альфа-Банку Вікторія Півнєва.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини