Ваврищук звільняється з НБУ після відставки Бевза
Директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук звільняється з Нацбанку.
Про це він повідомив в Facebook.
«Мої власні спостереження про стан справ в НБУ співпадають з міркуваннями Олександра Бевза. Повністю поділяю висловлену позицію. Сьогодні повідомив колегам, що планую завершити роботу в НБУ. Терміни обговорю із новим заступником голови НБУ – куратором департаменту фінансової стабільності», – написав він.
Департамент фінансової стабільності входить в блок «Монетарна стабільність», який курирує заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, якого звільнили з 12 липня.
В НБУ Віталій Ваврищук пропрацював більше 6 років: 10 березня 2015-го його призначено директором департаменту фінансової стабільності Нацбанку. За посадою входить до складу комітету з монетарної політики НБУ, до сфери якого відноситься питання облікової ставки.
Департамент фінансової стабільності НБУ виконує функції макропруденційного нагляду і регулювання банківського сектору. Основні його завдання – аналіз системних ризиків банківського сектору, розробка інструментарію макропруденційної політики для запобігання системних криз і мінімізації негативних наслідків макроекономічних шоків, розробка модельного інструментарію для стрес-тестування окремих банків і банківського сектору.
Віталій Ваврищук: «У приватних банків є можливість вплинути на позичальника, а у держбанків – немає»
Після цього про звільнення оголосив начальник управління аналізу ризиків реального сектору департаменту фінансової стабільності НБУ Артем Клюка.
«Чесно кажучи, залишався в НБУ після зміни правління тільки тому, що в нас з Віталієм була домовленість закінчити деякі проєкти, в першу чергу цьогорічне стрес-тестування. Проте, якщо Віталій піде раніше, не бачу сенсу мені залишатися, адже не впевнений, що реалізація проєкту піде належним чином без його підтримки», – зазначив він.
Сьогодні вдень директор департаменту ліцензування Національного банку Олександр Бевз повідомив, що він та інші керівники департаменту звільняються з НБУ через «централізацію прийняття рішень в одних руках, заміну колегіальності директивним прийняттям рішень, що є неприпустимі в роботі Національного банку України».
Команда фахівців НБУ вважає надкритичними: прозоре прийняття та своєчасне оформлення рішень; незалежну робота колегіальних органів регулятора, в першу чергу, наглядових комітетів; невтручання у наглядові процеси як ззовні, так і зсередини; своєчасну та неупереджену комунікацію регулятора з приводу його рішень; автономію департаментів у формуванні своєї професійної позиції.
Віталій Ваврищук: «Банки мають бути готові до кризи постійно»
«Ми вважаємо, що на сьогодні НБУ далеко відійшов від цих стандартів. Це загрожує відкатом реформ у банківській сфері та регулюванні небанківського сектору», – зазначив Бевз.
НБУ буде шукати їм заміну на конкурсі.
«Для Національного банку безумовним пріоритетом є збереження колегіального підходу при ухваленні рішень, за якого розбіжності в експертних позиціях стають основою для професійних дискусій і нових можливостей, а не публічних звинувачень», - повідомляє регулятор.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини