ЄЦБ вперше оштрафує банки за невчасну оцінку кліматичних ризиків

ЄЦБ вперше оштрафує банки за невчасну оцінку кліматичних ризиків

Чотирьом європейським банкам загрожують штрафи за недотримання термінів, встановлених Європейським центральним банком для оцінки їхньої схильності до кліматичних ризиків.

Європейський центральний банк має намір піти на безпрецедентний крок, наклавши штрафи на кількох кредиторів за їхню тривалу неспроможність подолати наслідки зміни клімату.

Суму штрафів поки що не визначено, але вона може бути символічною, повідомляє Bloomberg.

Накладення штрафів все ще є надзвичайно жорстким кроком до того, щоб змусити банки виконувати погляди ЄЦБ щодо того, як вони повинні керувати кліматичними ризиками. Цей крок стався після багатьох років тиску, коли колишній керівник банківського нагляду Андреа Енріа заявив у вересневому інтерв'ю Bloomberg, що ЄЦБ вдасться до таких санкцій як альтернативи вищим вимогам до капіталу.

Штрафи зростатимуть щодня і можуть сягати 5% від середньодобового доходу кредитора. Для банку з річним доходом у 10 млрд євро, наприклад, це означатиме щоденні штрафи в розмірі 1,4 млн євро за найсуворішого сценарію, хоча фактично накладені штрафи можуть бути набагато меншими.

На банки щодня нараховуватимуть штрафи доти, доки зберігаються недоліки. Також можуть бути прийняті до уваги помʼякшувальні фактори, тобто деякі штрафи можуть бути зменшені або навіть скасовані.

ЄЦБ неодноразово попереджав, що кредитори не роблять достатньо, щоб підготуватися до наслідків екстремальних погодних потрясінь для вартості активів або ризику того, що клієнти з великим викидом вуглекислого газу можуть вийти з бізнесу. ЄЦБ спочатку погрожував штрафами 18 банкам.

ЄЦБ заявив, що кредиторам необхідно розуміти всі відповідні фактори кліматичних та екологічних ризиків, а також те, як на них впливають ці ризики.

Суворість, з якою ЄЦБ підштовхує банки до управління їхніми кліматичними ризиками, контрастує з підходом Федеральної резервної системи, голова якої Джером Пауелл заявив, що ФРС має «вузьку, але важливу відповідальність щодо фінансових ризиків, пов’язаних із кліматом».

Банки в Європі попередили, що розкол у регуляторному середовищі ризикує поставити їх у невигідне конкурентне становище порівняно з аналогами в США.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь