З 1 жовтня карткові перекази українців обмежені щомісячним лімітом в 150 тис. грн

З 1 жовтня карткові перекази українців обмежені щомісячним лімітом в 150 тис. грн

Національний банк з 1 жовтня встановив ліміт у 150 тис. грн на місяць для переказів фізичних осіб з карти на карту (перекази P2P).

Нацбанк ще у серпні запевнив, що ліміт запроваджується тимчасово – на пів року, до кінця березня 2025 року.

Ліміт діє лише на вихідні перекази за усіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб.

Водночас ліміт не застосовується до рахунків волонтерів, які відповідають критеріям, визначеним постановою НБУ, та осіб, щомісячні доходи яких з підтверджених джерел перевищують суму обмеження. А також у разі переказу коштів між власними рахунками клієнта, відкритими в одному банку, та до переказів юридичних осіб.

Операції за реквізитами IBAN не обмежуються по сумі.

За даними НБУ, 98% банківських клієнтів здійснюють щомісяця перекази, які не перевищують вказану суму, отже, встановлені обмеження в жодному разі не вплинуть на їхню фінансову активність.

Раніше НБУ анонсував ліміт в 100 тис. грн та 30 трансакцій на місяць, але у підсумку НБУ збільшив ліміт та відмовився від ідеї обмежети кількість переказів.

Запроваджений ліміт, на думку НБУ, допоможе мінімізувати використання платіжної інфраструктури у протиправній діяльності, зокрема з використанням рахунків «дропів», які є поширеним механізмом функціонування тіньової економіки.

Нацбанк має 5-кроковий план боротьби з «дропами»

«Дропи» – це люди, які за оплату передають реквізити та дані своїх карткових рахунків у користування третім особам. Ці рахунки використовують як «транзитні» для переказу та «відмивання» незаконних коштів. Масштаби проблеми використання «дропів» оцінити складно через імітацію звичайної поведінки фізичної особи, проте загалом по системі йдеться про десятки тисяч «сплячих» та вже активних рахунків.

Період обмеження у шість місяців має буде використаний для напрацювання інших рішень, спрямованих на вирішення цієї проблеми.

Зокрема, йдеться і про законопроєкт, яким Верховна Рада планує зобов'язати банки розкривати дані щодо користувачів платіжних послуг на позасудову вимогу поліції.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь