Зросла кількість страховиків-порушників нормативів
На кінець першого півріччя 57 страхових компаній не виконують 100% нормативу платоспроможності та достатності капіталу.
За даними НБУ, причина полягає в тому, що 30 червня закінчився перехідний період для розрахунку нормативу платоспроможності та достатності капіталу страховиків.
На кінець першого півріччя 23 страхові компанії порушують норматив покриття страхових резервів, 8 із них порушують його вже два квартали поспіль із дефіцитом 0,3 млрд грн (46% загального дефіциту).
22 з 23 страховиків-порушників мають 3 та 4 рівень суспільної важливості, 1 страховик має портфель автоцивілки з дефіцитом 1,4 млн грн.
Загалом 57 страховиків порушують вимоги (включаючи порушення другорядних нормативів, які або поглинаються базовими, або є несуттєвими і не розкривають суті ризиків).
З 33 страховиків, що не виконували 60% нормативу на 31 березня 2020р., залишились порушниками 18 із дефіцитом прийнятних активів 1,6 млрд грн, що складає 58% поточного дефіциту.
Двоє з 57 порушників мають портфелі ОСЦПВ із дефіцитом 124,8 млн грн.
Крім того 21 страхова компанія потребує докапіталізації майже на 300 млн грн та 36 страховиків потребують реструктуризації активів.
Водночас частка грошових коштів та державних цінних паперів зросла з 58,5% до 64,1% за 1,5 роки. Також зросла частка залишків компаній у МТСБУ - з 2,4 млрд грн до 3,3 млрд грн. При цьому у 2 рази зменшилася частка дебіторської заборгованості.
Негативними тенденціями в забезпеченні достатності капіталу страховиків є зростання частки нерухомого майна з 6,7% до 10% та грошових коштів на поточних рахунках (з 6,6% до 8%).
Раніше Нацбанк вже повідомляв, що ринок страхування показав зростання валових страхових премій (+4,4%) попри карантин. Загалом обсяг зібраних страхових премій за звітний період становив 21 млрд грн, проте порівняно з аналогічним періодом 2019 року - зменшився.
Причиною цього став добровільний вихід із ринку за вказаний період 20 страховиків. Ще 6 страховиків не подали звітність за перше півріччя, натомість у липні 2020 року подали заяви на анулювання ліцензій. Частка останніх становила близько 7% у загальному обсязі страхових премій.
Водночас обсяги премій зі страхування життя порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли на 10% і становили 2,3 млрд грн. Рівень страхових виплат у першому півріччі склав 35% порівняно з 25% у попередні періоди.
Нагадаємо, Національний банк вводить ризик-орієнтований підхід до нагляду за фінкомпаніями з урахуванням їх суспільної значимості. Порядок розподілу за групами суспільної важливості визначено в проєкті відповідного положення.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини