OTP Group оголосила результати діяльності у першому кварталі 2021 р.

Зведений скоригований прибуток OTP Group за перший квартал 2021 р. склав 117,3 млрд. форинтів, що майже в чотири рази перевищує показник аналогічного періоду минулого року. Скоригована рентабельність інвестицій за цей період зросла до 18,6% (+13,1 п.п порівняно з базовим періодом), йдеться у повідомленні OTP Group.

Розмір прибутку після оподаткування значною мірою було сформовано значним зниженням загальної вартості ризику (- 8,5 млрд. HUF або 91% п.п. порівняно з першим кварталом 2020 р. ). Частка іноземних дочірніх банків у загальному квартальному прибутку становила 47% (+16 п.п. порівняно з першим кварталом минулого року). Усі банки групи закінчили перший квартал з прибутком, утім в абсолютних показниках найбільше покращення річного фінансового результату в річному обчисленні продемонстрували дочірні банки у Болгарії та Росії.

Операційний дохід за перший квартал зріс на 16% порівняно з першим кварталом 2020 р. Загальний дохід збільшився на 6% порівняно з першим кварталом 2020 р. при збільшенні чистого процентного доходу на 1%, тоді як чистий комісійний дохід зростав більш швидкими темпами. Інші чисті непроцентні доходи зросли на 81% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Консолідована чиста процентна маржа покращилася на 5 п.п. порівняно з четвертим кварталом 2020 р., досягнувши 3,47% (- 40 б.п. у річному обчисленні). Підвищення чистої процентної маржі було здебільшого зумовлено операціями банку в Угорщині, дещо менше – у Хорватії, Україні та Росії.

Окрім OTP Fund Management у першому кварталі, усі операції продемонстрували зростання чистого доходу, головним чином, завдяки зменшенню вартості ризиків. Частки доходів дочірніх банків за перший квартал п.р. було менш спотворено внаслідок руху валют: середній курс форинта проти гривні знизився лише на 0,2% порівняно з першим кварталом 2020 р., а проти російського рубля— на 1,5% відповідно. У межах усієї OTP Group найбільшу рентабельність капіталу за перший квартал показав знову ОТП Банк в Україні (29%).

Порівняно з четвертим кварталом 2020 р. операційний дохід покращився на 5%, а загальний дохід зменшився на 2%. При цьому чистий процентний дохід зріс на 3%, головним чином, за рахунок OTP Core, тоді як чистий комісійний дохід зменшився на 13% внаслідок сезонності та ефекту базового періоду: у 4 кварталі комісійні доходи OTP Fund Management зросли на 7,3 млрд форинтів. Інші чисті непроцентні доходи були незначно нижчими порівняно з попереднім кварталом. Операційні витрати за перший квартал були сезонно нижчими, а разом зі зміною певних податків в Угорщині, скоротилися на 13,3 млрд. форинтів за квартал (-8%).

Як і в попередні квартали, на кінцевий прибуток значною мірою вплинула вартість ризику, загальний обсяг якого за 1 квартал зменшився на 84% (1Q2020: 91,7 млрд. HUF, 4Q2020: 52,1 млрд. HUF, 1Q2021: 8,5 млрд. HUF). Як результат, квартальна ставка вартості ризику знизилася до 0,3% (1 квартал 2020: 2,57%, 4Q: 1,17%).

Обсяги консолідованих працюючих кредитів, скоригованих на іноземну валюту, за перший квартал збільшились на 2% у річному обчисленні (+ 233 млрд. HUF, без продажу OBS порівняно з першим кварталом 2020 р.), після зростання на 3% у попередньому кварталі. Що стосується розвитку обсягів у банках-членах Групи, то протягом перших трьох місяців серед найбільших членів Групи найшвидше зросли угорські, українські та румунські операції (+ 3-3 та 4% порівняно з попереднім кварталом відповідно). Що стосується російського дочірнього банку, його обсяги кредитування зменшились лише на 1% порівняно з 3%-м падінням у першому кварталі 2020 року.

Що стосується основних кредитних сегментів, консолідовані іпотечні та споживчі кредити в іноземній валюті зросли на 2%, тоді як корпоративний портфель збільшився на 1% порівняно з попереднім кварталом. При цьому, якість консолідованого кредитного портфелю в І кварталі залишалася стабільною.

Депозити, скориговані на валютний курс, зросли на 3% б.п. порівняно з попереднім кварталом (+ 474 млрд HUF). Подібно до структури обсягів кредитного портфелю, найбільший приріст депозитів було зареєстровано в Угорщині, Україні та Румунії.

Консолідований коефіцієнт чистих кредитів до депозитів зменшився на 1 п.п. до 75% проти попереднього кварталу.

На кінець березня 2021 р. валовий резерв оперативної ліквідності Групи становив 8,9 млрд євро в еквіваленті, консолідований коефіцієнт адекватності власного капіталу першого рівня згідно з МСФЗ становив 15,6% (+0,2 п.п. порівняно з попереднім кварталом та +1,7 п.п. порівняно з аналогічним періодом минулого року).

OTP Group є однією з найнадійніших фінансових інститутів на ринках Центральної та Східної Європи, що фокусується на обслуговуванні і задовольняє усі потреби приватних та корпоративних клієнтів у фінансових послугах завдяки універсальній бізнес-моделі, працює в 11 країнах, де понад 36 тисяч співробітників обслуговують більш ніж 19 мільйонів клієнтів.

Створена у 1949 році як державний ощадний банк, сьогодні OTP Group об`єднує великі дочірні структури у сфері страхування, нерухомості, факторингу, лізингу, управління активами, інвестиційними та пенсійними фондами. Через свої дочірні структури Група працює на ринках 11 країн — Угорщини, Албанії, Болгарії, Сербії, Румунії, Хорватії, Чорногорії, Росії, Молдови та України та рік за роком посилює свої лідерські позиції.

Стратегічна мета OTP Group — стати найуспішнішою універсальною банківською групою у Центральній та Південній Європі. Крім відкритості до інновацій, секрет успіху OTP Group полягає у тому, що 70 років досвіду та клієнтська база у майже 19 млн допомагають їй добре розуміти та задовольняти потреби своїх клієнтів.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу