НАБУ почула раду
Незалежна асоціація банків України хоче зробити ефективнішим свій наглядовий орган: до ради НАБУ увійшло на третину менше – 12 осіб, які переобиратимуться вдвічі частіше. Наступного тижня буде обрано голову ради, після чого банкіри розглянуть відкладені в довгий ящик питання, наприклад, щодо «відбілювання» репутації банкірів.
Одна з трьох асоціацій банківського ринку – Незалежна асоціація банків України (НАБУ) – вирішила оптимізувати свій наглядовий орган. На загальних зборах членів асоціації 4 листопада вона вирішила зменшити склад ради з 19 до 12 осіб і скоротити термін їхніх повноважень з чотирьох до двох років. Список кандидатів у члени ради урізано з п'яти до трьох.
Відразу ж обрали новий склад ради. За словами учасників зустрічі, вони висунули 24 претендента, з яких вибрали 12 осіб рейтинговим голосуванням. Зокрема, до ради увійшли голови правління Ощадбанку (Андрій Пишний), Укргазбанку (Кирило Шевченко), Укрсоцбанку (Тамара Савощенко), Комерційного індустріального банку (Вадим Березовик), Сбербанку Росії (Ігор Юшко) і Правекс-банку (Тарас Кириченко). Є в ньому і заступники голови правління Укрексімбанку (Сергій Маноха) і ПУМБ (Артур Загородников).
Непредставницькі функції
Підставою для обрання нової ради стало закінчення повноважень попереднього складу – він обирався в 2011 році терміном на чотири років. Тоді до нього входив Сергій Подрєзов (вже екс-голова Ощадбанку), Микола Удовиченко (екс-голова Укрексімбанку), Борис Тимонькін (екс-голова Укрсоцбанку), Вадим Пушкарьов (екс-голова ВТБ Банку), Валентина Жуковська (екс-голова банку «Надра»), Юрій Блащук (екс-голова Платинум Банку), Роман Шпек (старший радник Альфа-банку), Юрій Яременко (екс-голова банку «Старокиївський»), Анатолій Волок (президент Харківського банківського союзу), Артур Загородников (заступник голови ПУМБ), Юрій Джус (голова Експрес-банку), Антоніна Паламарчук (голова Першого всеукраїнського бюро кредитних історій).
Однак ще минулого року стало очевидно, що ряд членів ради НАБУ не представляють нікого на банківському ринку, при цьому виключити їх з ради не можна: до неї обиралися не банки, а конкретні особистості, які очолюють банки. А це означає, що деякі банки не могли мати своїх представників у раді. Крім того, кількість членів асоціації зросла з 57 банків, які входили до неї на момент створення, до ста – і їхні інтереси не були представлені в раді.
Поетапна зміна
Першим кроком до усунення юридичних неточностей стало прийняття статуту НАБУ в новій редакції 18 грудня 2014 року. Відтоді «до складу ради асоціації увійшло 19 членів, які обираються загальними зборами асоціації виключно з числа фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з одним з членів асоціації і/або входять до органів управління одного з членів асоціації та мають бездоганну ділову репутацію». Тоді ж рада НАБУ була частково оновлена – з неї виключили «мертві душі». Новими членами ради стали Тарас Кириченко (голова Правекс-банку), Наталія Гуріна (заступник голови Райффайзен Банку Аваль), Віктор Лисицький (член наглядової ради ПриватБанку), Олена Малинська (голова Банку Кредит Дніпро), Сергій Панов (заступник голови УкрСіббанку), Олександр Соколов (член правління Укрексімбанку).
Учасники ринку вважають, що обрання нової ради дозволить асоціації оперативніше приймати рішення. «Ми зменшили кількість членів ради. По-перше, кількість банків зменшилася – деякі перейшли під контроль Фонду гарантування вкладів, по-друге – коли членів ради багато, складніше приймати рішення. Зараз рада буде ефективнішою», – говорить голова Комерційного індустріального банку Вадим Березовик.
На своє перше засідання члени ради НАБУ зберуться наступного тижня. Їхнім завданням стане обрання голови. До повноважень ради відноситься затвердження річного бюджету асоціації, визначення тактичних цілей діяльності та практичне їх виконання, визначення порядку сплати та розміру вступних та членських внесків, прийняття рішення про включення до складу членів асоціації та виключення члена зі складу, а також прийняття рішення про створення постійно діючих або тимчасових комітетів, комісій, експертних рад у структурі асоціації. «Нарешті може бути створена робоча група, яка увійде до Апеляційної комісії з «відбілювання» репутації банкірів, – відповідна ініціатива вже розробляється в Нацбанку», – розповів один з банкірів.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини