Фонд гарантування відновив контроль над Златобанком

Фонд гарантування відновив контроль над Златобанком

Фонд гарантування вкладів 2 лютого 2021 року повернув контроль над одним із найбільших зомбі-банків – ПАТ «Златобанк».

За даними ФГВФО, неплатоспроможний Златобанк перебував у статусі зомбі-банку майже 2 роки. Колишні акціонери у судовому порядку домоглися оскарження рішень про визнання банку неплатоспроможним і тим самим заблокували процедуру його ліквідації. Тому Фонд був змушений зупинити розрахунки із вкладниками та кредиторами банку.

14 січня 2021 року Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу Національного банку та Фонду гарантування вкладів і визнав законною ліквідацію Златобанку.

Також завдяки так званому «антиколомойському» закону у Держреєстрі у позасудовому порядку поновлено запис про здійснення ліквідації банку уповноваженою особою Фонду.

Відтак Фонд продовжить повноцінну процедуру ліквідації неплатоспроможного банку та відновить розрахунки з вкладниками та кредиторами Златобанку.

«Поновлення контролю Фонду гарантування над ПАТ «Златобанк» відбулося всупереч шаленій протидії власників банків. Незважаючи на все, Фонд домігся перегляду судових рішень щодо банкрутства та перейменування банку. Усі наші позови були задоволені. На сьогодні ми проводимо інвентаризацію активів банку, для того щоб поновити задоволення вимог кредиторів шляхом продажу активів. Якщо у результаті інвентаризації буде виявлено факти виведення активів банку, ми будемо порушувати справи щодо відшкодування шкоди, нанесеної кредиторам банку за час, як було втрачено над ним контроль», – зазначив заступник директора-розпорядника ФГВФО Віктор Новіков.

19 червня 2019 року Господарський суд Києва відкрив провадження в справі про банкрутство Златобанку за заявою кредитора банку. Заяву було прийнято до розгляду, незважаючи на те, що законодавством визначено, що ліквідація банків може відбуватися виключно в межах процедур, передбачених законом про систему гарантування вкладів фізосіб, а не за загальною процедурою банкрутства.

На цьому ексвласники Златобанку не зупинилися та у липні 2019 року внесли зміни до Єдиного державного реєстру, перейменувавши банк на ПАТ «Злато» і змінивши місцезнаходження юрособи. Таким чином колишні акціонери намагалися уникнути можливого покарання за доведення банку до банкрутства та нанесення збитків кредиторам банку. 

НБУ оскаржив зазначене рішення суду, адже скасування в судовому порядку рішення про визнання неплатоспроможним та ліквідацію Златобанку жодним чином не позбавляє його статусу банку.

13 лютого 2015 року НБУ відніс Златобанк до категорії неплатоспроможних. 14 лютого ФГВФО запровадив у банку тимчасову адміністрацію.

У рамках виплати гарантованого відшкодування вкладниками ПАТ «Златобанк» було отримано понад 826 млн грн, а загальна сума акцептованих вимог кредиторів становить 6 877,3 млн грн.

Таким чином на сьогодні у статусі зомбі-банків залишаються Укрінбанк, КСГ Банк та банк «Капітал».

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь