НАБУ вручило нову підозру Коломойському на 9,2 млрд грн
Детективи НАБУ сьогодні повідомили про підозру у заволодінні 9,25 млрд грн коштів ПриватБанку колишньому кінцевому бенефіціарному власнику фінустанови Ігорю Коломойському та 5 колишнім топменеджерам банку.
Про це повідомили пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і НАБУ.
Ім'я власника детективи не називають, проте з фото та фактів можна зробити висновок, що йдеться саме про Ігоря Коломойського.
У межах досудового розслідування встановлено, що протягом січня – березня 2015 року Ігор Коломойський, який на той момент був головою Дніпропетровської обласної держадміністрації, розробив злочинний план заволодіння коштами банківської установи з метою фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі ПриватБанку.
Схема злочину полягала у штучному створенні організованою групою зобов’язання банку виплатити одній з підконтрольних компаній 9,25 млрд грн за нібито зворотній викуп власних облігацій за завищеною вартістю, шляхом підробки відповідних документів.
Частина цих коштів, а саме понад 446 млн грн, була легалізована шляхом перерахування під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів на особистий рахунок кінцевого бенефіціара ПриватБанку через ряд фінансових операцій з підконтрольними компаніями, та в подальшому внесені ним до статутного капіталу банку з метою виконання вимог програми фінансового оздоровлення ПриватБанку.
Рештою ж коштів зловмисники розпорядились на власний розсуд.
Для реалізації свого злочинного умислу особа залучила 5 працівників банку, серед яких голова правління ПриватБанку; заступник керівника напрямку – директор департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з банком; заступник голови правління ПриватБанку – директор казначейства; начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства та заступник керівника департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПриватБанку.
При цьому директора департаменту міжбанківського дилінгу, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з ПриватБанком, затримано у порядку ст. 208 КПК.
Дії усіх викритих осіб кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ст. 191, 209, 366 КК України, в залежності від ролі кожного учасника злочинної схеми. Досудове розслідування триває.
Нагадаємо, 2 вересня СБУ та БЕБ повідомили Ігорю Коломойському про підозру у шахрайстві та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.
Як встановили правоохоронці, протягом 2013-2020 років бізнесмен легалізував понад пів мільярда гривень шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.
Зокрема, було створено кредитні зобов'язання товариства вже безпосередньо перед олігархом та всі подальші перерахування заборгованості згадуваного товариства надходили на особистий рахунок Коломойського.
За цим звинуваченням Ігор Коломойський вже знаходиться в СІЗО СБУ під 60-денним арештом із правом вийти під заставу у 509 млн грн. Але заставу вносити не будуть.
Крім того, 6 вересня НАБУ і САП передали до суду справу про розкрадання коштів ПриватБанку на 8,4 млрд грн.
Це вже четвертий епізод у справі заволодіння коштами ПриватБанку.
В лютому 2021 року НАБУ і САП повідомили експосадовцям банку про підозру у розтраті понад 136 млн грн через схему страхових виплат.
Вже за місяць підозри оновили новим епізодом, додавши розтрату майже $315 млн (близько 8,2 млрд грн) через акредитивну схему.
А у вересні 2022 року добірка інкримінованих колишнім менеджерам ПриватБанку злочинів поповнилася ще однією розтратою у розмірі 85,2 млн грн.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини