Нацбанк не спілкується з російським власником Сбербанку
Через «політичні процеси» керівництво Національного банку України не спілкується з Сбербанком Росії, який контролює Сбербанк в Україні.
Про це перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова повідомила в інтерв'ю FinClub.
«Рішення по Сбербанку – це рівень політики самого акціонера, хоча у нас немає ніяких контактів з ним. Ми як регулятор не спілкуємося з власником. Це все ускладнено політичними процесами. І для ринку це погано», – розповіла Катерина Рожкова.
При цьому Сбербанк «не проявляє активність» на ринку.
«Він здувся за кредитами, трохи здувся за депозитами. Ми стежимо за тим, щоб у нього була надліквідність, щоб в разі чого він міг розрахуватися за всіма зобов'язаннями. Але якщо я правильно розумію, акціонер має бажання спробувати продати банк», – сказала вона.
У цьому стратегія Сбербанку Росії, якій належить на 51% Центральному банку РФ, відрізняється від намірів ВЕБ.РФ, який на зборах акціонерів 6 лютого може ухвалити рішення про добровільну здачу банківської ліцензії Промінвестбанку.
«Промінвестбанк майже згорнувся і не проводить активної банківської діяльності. Питання про здавання ліцензії – це рівень зборів акціонерів. Вони планують розглянути це питання на зборах 6 лютого. Таке рішення було б гарним для всіх, тому що банк в такому режимі не робочий», – сказала Катерина Рожкова.
Після введення антиросійських санкцій в березні 2017 року Сбербанку вдалося продати львівський ВіЕс Банк (VS Bank) бізнесменові Сергію Тігіпку. Свою головну «дочку» російський держбанк продати не зміг. Спочатку на неї претендували російські бізнесмени Григорій Гусельников і Саїд Гуцерієв, потім білорус Віктор Прокопеня, а потім білоруський Паритет-банк. Всі покупці мали прямий або опосередкований зв'язок з російським держбанком. Ніхто з них «добро» від НБУ так і не почув. Претендентом на Сбербанк виступав також Валерій Хорошковський, але через знаходження російського банку під санкціями він не захотів укладати угоду.
«Я сподіваюся, що вже всім зрозуміло, що номінальним покупцям ми зелене світло не дамо. Тому якщо це буде міжнародна інституція, яка зможе, незважаючи на санкції, отримати дозвіл ЄЦБ на угоду, тоді добре», – каже Катерина Рожкова.
Президент Порошенко продовжив санкції проти російських банків до березня 2020 року.
НБУ розраховує на «мирний» вихід з ринку російських «дочок».
Російський Сбербанк в Україні став прибутковим.
ТОП-новини