Ранок 25 лютого Ранок 25 лютого

Як я спекулював завдяки Гонтарєвій

5 лютого, мороз, замети, Київ засипало снігом.

Голова НБУ Валерія Гонтарєва відпускає курс гривні, і він злітає в небо, як кулька, накачана гелієм. Ніхто не сміється злобним сміхом. Усі з жахом спостерігають за тим, як курс, що підскочив за день на 5 грн, шукає рівноваги за хмарами. Ніщо не може зупинити долар, який збожеволів.

Атмосфера повільно загострюється.

Холодний ранок 25 лютого. На валютному ринку паніка. НБУ без пояснення причин «закриває» міжбанк – ляпас усім скарбничим відразу, загралися. В обмінниках фінансових компаній котирування досягли 40 грн/$, на чорному ринку просять за «зеленого» 42,5 грн і вище. Істерика. У повітрі витає очікування неминучості повного краху. Люди роблять ставки: за скільки годин буде подолано планку 50 грн, а коли – 100 грн. Відчуття нереальності. Стоп!

У голові лише одна думка: «Вниз або вгору?».

Потягнувся б за сигаретою, але не палю. Обмежився кавою.

Емоції сильні: відчуваєш себе на борту лайнера, який увійшов у піке, – треба купувати валюту. Розум тут же приборкує уяву: «А що, є за що купувати? Ні, от і мовчи! Це пік істерики, пік зростання, вже завтра буде відкат, тому треба терміново продавати валюту». Стоп, а що продавати? Пошукав, знайшов одного Франкліна. Гаразд, для «ставки» і цього вистачить.

Обійшов центр міста, занурився в гнітючу атмосферу, готовий до написання статті (див. «Плач гривні»), але треба б зробити «ставку». Найвищий курс купівлі – 34 грн/$, хоча вже через 15 хвилин знайдено кращий курс – 35 грн/$, але було вже пізно. Ставку зроблено: продав $100 за 3400 грн. Мета ставки: зіграти в коротку на пониження з наміром відкупити за ціною нижче 2400 грн. Вважаю мету реальною.

Увечері Валерія Гонтарєва заспокоювала громадян: «Фундаментальних причин для такого стрімкого падіння немає. Ці всі нераціональні рухи пов'язані з поведінкою ринку, який більше керується страхами, ніж тим, що на ньому відбувається». «That's right», – примружився я.

Після цього двічі на міжбанку курс прямував до 21 грн/$, потім знову повертався в коридор 22-24 грн/$. На готівковому ринку долар за ціною продажу майже не виходив за рамки 23-25 грн/$.

Гонтарєва все частіше каже про еквілібріум, рівновагу, стабілізацію. Напоготові.

Ранок 29 квітня

На початку цього тижня долар на міжбанку знову просів. І вранці 28 квітня я зрозумів, що датчики сигналізують про необхідність примусового закриття позиції. Міжбанк напередодні закрився рівнем 22,9 грн/$, кращі котирування на легальному готівковому ринку у вівторок були майже на такому ж рівні й рекордно зблизилися – спред впав до 2 копійок: купівля – по 23 грн, продаж – по 23,02 грн. До вечора долар на міжбанку впав до 22,26 грн. Вичікую.

Вранці в середу котирування на готівковому ринку впали до 22,3 грн. Все, час настав. Пора брати. Ціна в обміннику фінансової компанії – 22,30 грн плюс 2-відсотковий збір до Пенсійного фонду. Здається, що це копійки, але полтинник до курсу додає. Підсумкові витрати – 2274,6 грн.

Друга половина дня. Долар стрімко пікірує до рівня 21,05 грн. Чи не прогадав?

Ранок четверга. Курс в роздрібі не зрушився ані на копійку – 22,3 грн/$.

Закриття угоди вважаю успішним. Спекулятивний заробіток – 1125,4 грн.

Отриманий гривневий «прибуток» склав 50% від гривневих «витрат» на відкуп Франкліна. Приємно.

Деякі «говорять», що протягом першого місяця вигідно відкупилися у «знайомих» під 20+. Інші кажуть, що на нелегальному ринку взагалі можна було по 40+ продавати. Але 100% заробітку – це не дуже добре. Скромність прикрашає людину.

Тому в очікуванні гарного курсу в легальному обміннику угоду довелося розтягнути на два місяці.

Ось так уперше в житті я заробив на валютній спекуляції.

І все завдяки Гонтарєвій. Щиро дякую!

Долучайтесь