Платіжна система TYME поверне собі ліцензію НБУ

Платіжна система TYME поверне собі ліцензію НБУ

Міжнародна платіжна система «TYME» має намір повернутися на український ринок. МПС «TYME» подала апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, який відмовився задовольнити позов платіжної системи до Національного банку про повернення їй ліцензій.

Національний банк в червні 2018 році позбавив соціально-значущу платіжну компанію «TYME» ліцензії через скарги НБУ, але компанія має намір повернути ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій з переказу коштів в іноземній валюті, а також покарати винних.

Про це заявив директор ТОВ «Фінансова компанія «ОМП-2013» (бренд TYME) Олексій Шиян.

«МПС«TYME» принципово піде до кінця в розгляді цього питання і покаранні всіх винних. Ми сподіваємося, що судді і їх помічники вивчать матеріали справи. Ми віримо, що реформований Верховний Суд, у якому на сьогодні представлені вихідці з бізнесу, зможе розібратися до дрібниць в суті спору і прийняти нашу сторону», - заявив Олексій Шиян.

За його словами, Окружний адміністративний суд Києва, який встав на сторону НБУ, не врахував аргументи платіжної системи про те, що дії регулятора повинні бути прогнозованими, а заходи впливу - адекватні правопорушенням.

«Суд проігнорував наведену платіжною системою практику Європейського суду з прав людини, не дав оцінку адекватності заходів, вжитих НБУ щодо МПС «TYME», а також не взяв до уваги експертні висновки українських учених, пославшись на те, що суди не зобов'язані давати детальних відповідей на кожен аргумент», - обурений Олексій Шиян.

Компанія хоче покарати винних в суді і захистити свою репутацію. Олексій Шиян вважає, що кейс їх компанії - «серйозний удар по репутації України».

Національний банк скасував реєстрацію платіжної системи, а також позбавив компанію всіх ліцензій, оскільки отримав лист від СБУ про те, що діяльність МПС «TYME» містить ризики виникнення загроз національній безпеці України. «Законодавство України не передбачає, яким саме документом СБУ може підтвердити, що діяльність платіжної системи несе ризик національній безпеці України. Вкотре вже СБУ підтверджує свою сумнівну роль, безпосередньо беручи участь у перерозподілі бізнесу на українському ринку, залишаючись при цьому безкарною. Але за кожним таким листом не якесь абстрактне СБУ, за ним стоїть  прізвище і конкретні вказівки, з цим ми і маємо намір розібратися», - заявив Олексій Шиян.

«СБУ в листі вказало, що через одного з учасників-нерезидентів системи TYME (з Саудівської Аравії) прийшов переклад з Росії, але це неправда, і це могла з'ясувати позапланова перевірка НБУ, якої не було. На думку Нацбанку, МПС «TYME» працювала через одного з учасників-нерезидентів, якого сам же НБУ і погодив, із забороненою в Україні платіжною системою «Золота Корона». НБУ міг би одним своїм рішенням виключити таку фінансову установу з числа учасників МПС «TYME» і зняти всі підозри щодо її роботи протягом одного дня. Але з боку НБУ не було навіть спроби це зробити», - розповів керівник компанії.

Нагадаємо, що на дату скасування реєстрації МПС «TYME» і відкликання ліцензій у МПС було 52 учасники (серед них 14 нерезидентів). Учасниками-резидентами TYME ставали найбільші гравці України, такі як «Нова Пошта», ПриватБанк. Понад 30 млн осіб щомісяця користувалися сервісами TYME.

Долучайтесь