Член Ради НБУ назвав фактори відновлення кредитування

Член Ради НБУ назвав фактори відновлення кредитування

Член Ради Національного банку Василь Фурман визначив декілька напрямків дій для активізації кредитування економіки України

Ці фактори він перерахував під час круглого столу «Чи стане 2020-й роком кредитування економіки?», організованого «Фінансовим клубом».

«Перший напрямок – правовий. Рівень Верховної Ради та Кабінету Міністрів. Нам необхідно завершити інституційні реформи, які розпочалися в державі. Це вагомий чинник, який не дозволяє розвиватися українській економіці та кредитуванню. Це судова система, ефективна правоохоронна система. Якщо ми побудуємо цей напрямок, ми однозначно зрушимо в напрямку активізації кредитування», – зазначив він.

Другий фактор – монетарний.

«Через зменшення облікової ставки, а за прогнозом НБУ облікова ставка наприкінці цього року планово має бути на рівні 7%, однозначно зменшуватимуться кредитні ставки на банківському ринку. Питання в тому, на якому рівні вони зупиняться. Якщо ми хочемо, щоб вони були низькими, нам потрібно більше таких програм, як 5-7-9%», – вважає він.

Третій фактор – регуляторний (нормативно-правові акти, що регулюють кредитну діяльність банків).

«Наприкінці минулого року НБУ почав не тільки цикл пом’якшення монетарної політики, а й пом’якшення вимог регулятора», – підкреслив член Ради НБУ.

Йдеться про регуляцію щодо оцінки ризиків банків за активними операціями та заставами, які виступають забезпеченням за такими операціями, що може збільшити «апетит» банків до ризику, стимулюючи їх кредитувати реальний сектор.

«Якщо для одужання економіці потрібні кредити, то необхідно переглянути принципи регуляції», – процитував він банкіра Романа Шпека.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь