
Названі лідери споживчого кредитування
Спроможність банків збільшувати обсяги споживчого кредитування напряму залежить від здатності залучати нових клієнтів – це посилює конкуренцію на ринку.
Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Споживче кредитування в Україні – 2025: нові можливості для зростання», проведеного «Фінансовим клубом».
«Усе залежить від кількості клієнтів, яких ви маєте і можете кредитувати: що їх менше, то менші ваші спроможності; що їх більше, то вищі ваші спроможності. Тому ми активно працюємо над розширенням бази, щоб щомісяця мати достатню кількість клієнтів і задовольняти їхні потреби», – розповів начальник управління розвитку карткового бізнесу та перехресних продажів ОТП Банку Євген Грубий.
Саме завдяки цьому обсяги видач стабільно зростають. «Ми бачимо в динаміці, що всі банки на ринку мають ризик-апетит і прагнення до розвитку. Більшість із них успішно втілює ці амбіції, що підтверджується стабільним зростанням обсягів кредитування», – зазначив Євген Грубий.
Серед активних гравців ринку він назвав, зокрема, Ідея Банк, А-Банк, Сенс Банк, ТАСкомбанк.
Директор із розвитку роздрібного та мікробізнесу ТАСкомбанку Олександр Репях розповів, що ПриватБанк і ПУМБ видають нових споживчих кредитів щомісяця на понад 1 млрд грн.
«ОТП Банк стабільно видає понад 200 млн грн на місяць. Ідея Банк активний, група ТАС, – зазначив банкір. – Райффайзен Банк більше спрямований на кредитування своїх зарплатних клієнтів і відкритий ринок практично не кредитує. Але з урахуванням того, що в них до мільйона зарплатних клієнтів, їм вистачає власної бази. Ми зараз за обсягом видачі орієнтуємося на Ощадбанк, Сенс Банк і ОТП Банк».
Минулого року ТАСкомбанк почав видавати понад 100 млн грн на місяць. «Зараз наша амбіція – дійти до рівня ОТП Банку, видаючи хоча б понад 200 млн грн. Це нелегко, тому що роздрібне кредитування – як велосипед: мусиш постійно крутити педалі, тобто постійно видавати кредити, інакше тебе або накриє прострочка, або погашення», – пояснив Олександр Репях.
«Названі цифри, мабуть, були актуальні два місяці тому. Зараз вони навіть вищі, тому що ми бачимо сезонне зростання, – наголосив Євген Грубий з ОТП Банку. – Однозначно дивимося на тих, хто вище нас, тому що хочеться зростати і нарощувати частку ринку».
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини