Обрано членів наглядових рад Ощадбанку та Укрексімбанку від парламенту

Обрано членів наглядових рад Ощадбанку та Укрексімбанку від парламенту

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики на вчорашньому засіданні обрав ще двох членів наглядових рад ПАТ «Ощадбанк» та АТ «Укрексімбанк», запропонованих народними депутатами для обговорення.

Про це FinClub повідомили в фінкомітеті.

За результатами другого етапу конкурсного відбору на вакантні посади членів наглядових рад державних банків від парламенту в наглядову раду Укрексімбанку був обраний Каплюк Дмитро Євгенович, а в наглядову раду Ощадбанку - Пашко Юлія Ігоревна.

Заяви від потенційних кандидатів комітет збирав з 1 по 8 листопада.

Юлія Пашко (дочка голови Нацкомфінпослуг Ігоря Пашко) працювала в Піреус Банку МКБ і Bendukidze Free Market Center (співзасновником був колишній міністр фінансів Олександр Данилюк). В травні 2017 року ввійшла в наглядову раду Укргазбанку як незалежний директор. Через рік на конкурсі її замінили на іншого незалежного члена.

29 вересня уряд припинив повноваження окремих членів наглядових рад Ощадбанку та Укрексімбанку у зв'язку із їх непогодженням Національним банком. НБУ відхилив тоді кандидатуру від парламенту в наглядову раду Ощадбанку Дмитра Власова.

Від парламенту в наглядову раду Укрексімбанку тоді делегували колишню працівницю НБУ Аллу Шульгу. І НБУ дуже довго розглядав її кандидатуру для погодження. Після того, як її арештував суд по справі ВіЕйБі Банку, в фінкомітеті Раді остаточно вирішили замінити її кандидатуру.

Читайте: Справа Златобанку: банкрут поза законом

У зв’язку з чим конкурсна комісія визначила нових претендентів на посади незалежних членів наглядових рад банків із числа відібраних кандидатів. Відбір кандидатів на посади незалежних членів наглядових рад державних банків здійснювали компанії з добору персоналу обрані на конкурсних засадах, а фінальне оцінювання - комісія, до складу якої увійшли представники Верховної Ради, президента та Кабміну.

Олександр Дубінський від фінкомітету ввійшов в цю комісію.

Нагадаємо, що 20 листопада Кабінет міністрів призначив трьох незалежних членів наглядової ради Ощадбанку, а також незалежного члена наглядової ради Укрексімбанку.

Відтепер у наглядовій раді Укрексімбанку 9 членів при максимумі в дев'ять осіб (шість незалежних і по одному представнику від уряду, парламенту і президента), а в Ощадбанку - 8 членів.

Строк повноважень членів наглядової ради банку складає три роки.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу