Швидко зробити усі відділення банків безбар’єрними неможливо

Швидко зробити усі відділення банків безбар’єрними неможливо

Банки стикаються зі складнощами під час перетворення відділень на безбар’єрні, хоча на даний момент Нацбанк вимагає від банків зробити лише 50% своїх офісів доступними для людей з інвалідністю.

Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Чи готові банки обслуговувати ветеранів війни?», проведеного «Фінансовим клубом».

«Ми облаштовуємо зручні заїзди, пандуси, а також змінюємо рівень обслуговування на касі, певні зручності для людей, які цього потребують. Але є й моменти, коли особливості будівлі чи приміщення не дозволяють включити нові елементи. І тут вже йде питання про переміщення відділення. Поступово, я думаю, ми змінимо розташування відділень, щоб надавати більш зручні послуги», – розповів заступник начальника управління міжнародного співробітництва банку «Глобус» Максим Кузьменко.

Проєктна менеджерка «Програми розбудови інклюзивності в ПУМБ» Зоя Мінаєва каже, що в їхній мережі з 220 відділень уже 203 мають повністю облаштовану «вхідну групу». «У нас є відділення, які розташовані в історичних будівлях, і ми або не можемо домовитись про всі дозволи, або є ще якісь перепони», – пояснює Зоя Мінаєва.

Складнощі виникають із отриманням дозволів на перебудову будівель, які мають особливий охоронний статус. «Також є орендодавці, які відмовляють у будь-яких структурних змінах», – зазначив Максим Кузьменко.

Є й питання до впровадження інформаційної безбар’єрності. «Щодо шрифту Брайля, один із варіантів, який пропонується, – це впровадження реагування на голосові команди клієнта. І ще буде питання, як клієнту отримати зручний досвід користувача з такою машиною», – розповів Максим Кузьменко.

«Ми рухаємося до виконання вимог законодавства щодо 50% відділень з інформаційною та фізичною доступністю, тобто у нас є тактильна плитка, занижені каси, вбиральні для людей на кріслі колісному, тримачі для милиць, банкомати з голосовим супроводом, можливість викликати перекладача жестовою мовою, занижений екран термінала для людей на кріслі колісному. Ми плануємо до кінця року обладнати мінімум 78 відділень», – зазначила Зоя Мінаєва.

На сайті ЛУН банк планує продублювати всі свої доступні відділення. «І там ми зазначимо, де є тільки фізична доступність, де є перекладач жестової мови, щоб люди з інвалідністю могли спланувати поїздку до конкретного відділення», – пояснила вона.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь