Вже 27 банків, RozetkaPay та NovaPay згодні обмежувати платежі українців
До Меморандуму про прозорість ринку платіжних послуг, який раніше підписали чотири банки, приєдналися ще 23 банки та дві фінансові установи.
Про це повідомили в Асоціації українських банків.
Зустріч, організована АУБ, стала продовженням ініціативи, яка була започаткована 10 грудня, коли в НБУ за участю Асоціації українських банків, Незалежної асоціації банків України, ПриватБанку, Ощадбанку, Райффайзен Банку, Універсал Банку був підписаний Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг.
Для клієнтів із низьким та середнім ризиком запроваджується щомісячний ліміт переказів по усім картам (P2P) та рахункам (IBAN) клієнта в одному банку в обсязі до 150 тис. грн з 1 лютого 2025 року та до 100 тис. грн – з 1 червня2025 року.
Для клієнтів із високим ризиком цей ліміт становитиме до 50 тис. грн. Тобто кожен банк зможе встановлювати навіть менші ліміти. При цьому рівень ризику конкретного клієнта банки будуть визначати на власний розсуд.
За наявності документально підтверджених доходів, які перевищують ці ліміти, клієнт зможе здійснювати перекази в межах свого підтвердженого доходу.
Через тиждень, 17 грудня, в АУБ до Меморандуму приєдналися ще 23 банки та 2 фінансові компанії, які є також платіжними системами:
- Сенс Банк
- Укргазбанк
- Укрексімбанк
- Кристалбанк
- банк "Глобус"
- МТБ Банк
- Радабанк
- Ідея Банк
- Альтбанк
- Банк Альянс
- ЄПБ
- банк "Кліринговий дім"
- Полікомбанк
- банк "Траст-Капітал"
- Український банк реконструкції та розвитку
- Оксі Банк
- Перший інвестиційний банк
- Агропросперіс Банк
- ПроКредит Банк
- Комінбанк
- Правекс Банк
- банк "Український капітал"
- Скай Банк
- ТОВ "НоваПей" (NovaPay)
- ТОВ "ФК "ЕВО" (RozetkaPay)
Учасники зустрічі погодилися, що головним завданням є унеможливлення використання платіжної інфраструктури для схем «дропів», а також посилення комунікації із клієнтами щодо необхідності документального підтвердження джерел доходів.
Банки підтримали створення єдиного централізованого реєстру сумнівних клієнтів, що дозволить банкам та фінансовим компаніям обмінюватися інформацією та підвищить ефективність фінансового моніторингу, який має базуватися на впровадженні єдиних стандартів моніторингу платіжних операцій.
Нагадаємо, Національний банк з 1 жовтня на пів року встановив ліміт у 150 тис. грн на місяць для переказів фізичних осіб з карти на карту (перекази P2P). Нацбанк має 5-кроковий план боротьби з «дропами».
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини