Руслан Демчак: рекомендації міжнародних фінансових установ не завжди є дієвими для України
«Кого стоит нанять в Совет НБУ?»
Руслан Демчак, заместитель председателя комитета по вопросам финансовой политики и банковской деятельности Верховной Рады:
«Сьогодні багато в чому піддається критиці діяльність Нацбанку. Відповідно, варто було заздалегідь оприлюднити інформацію про кандидатури на посади членів Ради НБУ. Крім цього, вже відпрацьована практика роботи «соціальних ліфтів», коли державні посади обіймають переможці відкритих конкурсів, що також було б доцільно в цій ситуації. Однак терміни створення Ради НБУ вже порушені, також порушені процедурні планові заходи, які має виконувати Рада (затвердження основних принципів грошово-кредитної політики на 2016 рік, затвердження кошторису витрат НБУ на наступний рік тощо).Безумовно, кандидатури, які мають подати парламент та голова держави до Ради НБУ, повинні тонко і якісно орієнтуватись в довгостроковій макроекономічній стратегії. Саме цього не вистачає в правлінні НБУ, воно більше спирається на думку фахівців міжнародних фінансових установ (Світового банку, МВФ). Їх рекомендації більшою мірою правильні, однак вони не завжди є дієвими для нашої країни. Не варто апелювати тільки до того, що є затверджені рекомендації від МВФ, які ми маємо виконувати, необхідно робити більш рішучі та стратегічно скеровані кроки.
Керівництву НБУ треба почути максимальну кількість рекомендацій та вивчити досвід інших країн. В разі запрошення у якості експертів до Ради НБУ спеціалістів з ЄС, Азії чи інших країн, які безпосередньо виводили свої держави з економічної кризи, Україна мала б дієвіший потенціал для відновлення та розвитку фінансової сфери.
Чому б не створити на базі Ради НБУ фаховий майданчик макроекономічних фахівців, в тому числі висококваліфікованих іноземних експертів? Вони б могли фахово стратегічно, в режимі реального часу направляти діяльність Національного банку, від якого неабиякою мірою залежить і відновлення економіки України.
Наразі комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності готує лист на всі фракції з проханням надати своїх кандидатів до Ради НБУ. Після отримання цієї інформації на відкритому засіданні будуть розглянуті всі кандидатури. За результатами рейтингового голосування інформацію буде подано у вигляді рекомендацій до зали Верховної Ради».
Необходимость избрания нового Совета НБУ возникла после истечения срока полномочий предыдущего («До Совета Нацбанка никому нет дела»).
Другие мнения, а также материалы по этой теме читайте в спецпроекте FinClub «Совет НБУ».
Похожие материалы (по тегу)
ТОП-новини