
Війна змусила банки звернути увагу на людей з інвалідністю
За останні декілька років у банків зросло розуміння необхідності покращення фізичної та інформаційної доступності своїх послуг для клієнтів.
Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Чи готові банки обслуговувати ветеранів війни?», проведеного «Фінансовим клубом».
Проєктна менеджерка «Програми розбудови інклюзивності в ПУМБ» Зоя Мінаєва розповіла, що банки в 2017-2019 роках почали впроваджувати фізичну доступність своїх відділень. «Банки облаштовували доступну «вхідну групу» – пандус і двері, через які можна заїхати на кріслі колісному. Це був план-мінімум, хоча й зараз далеко не всі банки мають базову фізичну доступність», – зазначила вона.
Однак ситуація поступово покращується. «З початком повномасштабного вторгнення цей процес набрав більших обертів, і стало зрозуміло, що це необхідно. Зараз це розбудовується набагато швидше, ніж роки до цього», – сказала Зоя Мінаєва. Тепер, окрім фізичної, банки працюють ще й над інформаційною та цифровою доступністю.
Через продовження бойових дій кількість людей з інвалідністю буде збільшуватися як серед військових, так і цивільних. Цифровізація банків, яка почалася під час локдауну і продовжилася під час повномасштабного вторгнення, робить банківські послуги доступнішими для більшої кількості клієнтів.
«Банківську систему в цьому питанні рятує масова диджиталізація, оскільки в першу чергу це питання зручності для людини в отриманні послуги. Якщо людині не треба взагалі кудись йти, а може з власного застосунку, з власного зручного місця отримати цю послугу якісно, то тоді це нівелює проблематику, – вважає заступник начальника управління міжнародного співробітництва банку «Глобус» Максим Кузьменко. – Тому якщо ми переносимо більшість продуктів у диджитал, то це може дуже спростити цю проблематику».
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)





ТОП-новини