Кількість проблемних кредитів у банках не зменшується

Кількість проблемних кредитів у банках не зменшується

21 листопада «Фінансовий клуб» провів закрите засідання на тему «Особливості роботи з проблемними активами»

Спікерами заходу виступили виконуючий обов'язки голови парламентського комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайло Довбенко, директор департаменту управління активами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Ольга Білай та партнер юридичної компанії Quantum Attorneys Олександр Виговський.

Михайло Довбенко зробив короткий аналіз ситуації на ринку проблемних активів у банківській системі та розповів про профільні законопроекти, які знаходяться на розробці в комітеті. Серед них, наприклад, законопроект, який має врегулювати роботу компаній з управління проблемними активами.

Ольга Білай, яка є представником найбільшого власника портфеля проблемних активів – Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, дала оцінку ефективності роботи Фонду з токсичними активами. За її словами, Фонд використовує усі доступні механізми для стягнення проблемних боргів, працює з ними як самостійно, так і залучає спеціалістів на аутсорсі.

Олександр Виговський навів перелік судових механізмів роботи з проблемними активами та розповів про недоліки існуючого законодавства.

Під час секції питань та відповідей учасники зустрічі обговорили стан кредитних портфелів банків, представники яких були присутні на зустрічі, та оцінили перспективи роботи з позичальниками.

Особливу увагу банкіри приділили плюсам та мінусам ухваленого нещодавно Кодексу України з процедур банкрутства, а також особливостям його імплементації. Не оминули в обговоренні також питання валютної іпотеки. На думку банкірів, запропонований в Кодексі варіант не дозволить повністю вирішити проблему іпотечних валютних кредитів, виданих до кризи 2008 року.

Багато питань виникло й відносно ефективності співпраці приватних виконавців з банками та з Фондом гарантування.

Михайло Довбенко, підбиваючи підсумки дискусії, зазначив вагому роль в роботі з проблемними активами народних депутатів – саме від прийняття потрібних нормативно-правових актів залежить, чи зможуть банки повернути видані кошти та чи відновлять вони кредитування на прийнятних для бізнеса умовах.

Учасниками чергового закритого засідання стали близько 30 представників банків та юридичних компаній, а також приватні виконавці. Модератором закритого засідання виступив керуючий партнер «Фінансового клубу» Руслан Чорний. Учасники зустрічі домовилися продовжити дискусію та роботу над законопроектами наступного року.

Подписывайтесь на новости FinClub в TelegramViberTwitter и Facebook

Підписатися на розсилку Фінклубу

 

Присоединяйтесь