Банки успішно пройшли стрес-тест НБУ (презентація)

Банки успішно пройшли стрес-тест НБУ (презентація)

3 жовтня «Фінансовий клуб» провів закрите засідання на тему «Результати щорічної оцінки стійкості у 2018: помилки банків та поради НБУ».

Перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова та директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук розповіли про результати першої перевірки банків за новою методикою. Перевірка включала в себе дві частини. Перша – це стрес-тестування, яке проходили 24 найбільші банки. Друга – це оцінка якості активів та прийнятності забезпечення (56 банків).

Представники регулятора залишилися задоволеними станом банківської системи, проте оцінка стійкості виявила «слабкі місця» у роботі банків: Катерина Рожкова та Віталій Ваврищук розповіли про типові проблеми банків при проходженні стрес-тестування та дали поради, як вирішити їх у майбутньому, щоб зробити перевірку максимально безболісною.

Про деталі та хід перевірки, а також про ключові помилки банків, з якими стикався НБУ, поділилися начальник відділу аналізу реального сектору та фінансово-промислових груп департаменту фінансової стабільності НБУ Артем Клюка та начальник відділу діагностичного обстеження департаменту банківського нагляду НБУ Андрій Плахота. Зустріч пройшла в форматі дискусії та продуктивного діалогу.

Катерина Рожкова пообіцяла, що в майбутньому НБУ спростить процес перевірки та скоротить час на її проведення.

Учасниками чергового закритого засідання стали близько 50 керівників, членів наглядових рад та акціонерів банків. Модератором закритого засідання виступив керуючий партнер «Фінансового клубу» Руслан Чорний.

Подписывайтесь на новости FinClub в TelegramViberTwitter и Facebook.

Скачать вложения:

Підписатися на розсилку Фінклубу

 

Присоединяйтесь